Так, під егідою «Знання» в навчальних закладах організовуються заходи з нагоди значних історичних подій, і під час цих заходів проводиться пропагандистська обробка дітей та підлітків.
В школі №2 Генічеська провели захід, який пропагандистські медіа назвали «перший Херсонський регіональний історичний марафон «На Захід!».
Пропагандисти повідомляють, що «старшокласникам читали лекції», основною темою яких був перетин радянськими військами в березні 1944 року кордону СРСР і початок боїв Червоної армії з військами фашистської Німеччини на території Європи.
Про цей захід пропагандисти пишуть:
«З вітальним словом із відеозв’язку до учнів школи звернувся голова Херсонського регіонального відділення Російського товариства «Знання», член Громадської палати Росії Олександр Малькевич, який розповів про поточну геополітичну обстановку. Начальник регіонального штабу «Юнармії» Херсонської області Серафим Іванов розповів школярам про події та деталі історичного наступу Червоної армії. Учні прослухали 5 лекцій, зокрема розповідь начальника управління з внутрішньої та зовнішньої політики ВДА Херсонської області Ігоря Телегіна про Афганську війну. Директор школи Олена Федосова ближче познайомила хлопців із поняттям «Холодна війна» та провела паралелі із сьогоднішнім днем. А військовий керівник 17-го Генічеського училища Дмитро Демченко поспілкувався з хлопцями про злочини київського режиму на Донбасі з 2014 року».
Тобто, можна сказати, що історичні події під час цього заходу були лише приводом для пропагандистської обробки школярів. Бо теперішня російська пропаганда базується серед усього іншого і на паралелях між подіями Другої світової війни і теперішніми подіями в Україні. При цьому Росія та збройні сили держави-агресора маніпулятивно асоціюються з СРСР і Червоною армією, а Україна та її партнери на різних континентах – з гітлерівською Німеччиною та її союзниками.
Під час заходу в Генічеську виступив колаборант Ігор Телегін, якого представили «ветеран Афганської війни».
В коментарі для пропагандистів він казав про «святе свято «День перемоги», коли «навіть кішки повинні носити георгіївські стрічки». Говорячи про події Другої світової війни, Телегін сказав, що радянські війська «рятували світ».
«Порятунком світу» було створення після Другої світової війни «соціалістичного табору» з країн, підконтрольних Радянському союзу, і поділ світу на два табори, які протистояли один одному протягом понад чотирьох десятирічь.
Крім того, школярам розповідали про «злочини київського режиму на Донбасі», тобто велася вже неприхована пропагандистська обробка. Пропагандистською складовою був і прийом в «юнармійці», який відбувся під час заходу.
В’ячеслав Гусаков, nikcenter.org