Кожна країна, яка визнана міжнародною спільнотою, може бути членом ООН. При ООН діє така організація як Всесвітній поштовий союз. Ця організація створена у 1874 році і діє понині. Мета цієї організації - сприяння поштового зв'язку між її членами. А їх на сьогоднішній день 192 держави, в тому числі Україна і Росія.
Кожна країна має власні поштові індекси, які ідентифікують населенні пункти в цій країні. Це необхідно для швидкої і оперативної обробки кореспонденції. Також даний індекс вказує на приналежність до певної території. В Україні існує п'ятизначний поштовий індекс, в Росії шестизначний.
Що сталося з поштою в Криму
До 2014 року Україна в цілому і Крим зокрема спілкувалися з усім світом. Після анексії Криму в 2014 році Росія створила на півострові новий поштовий оператор "Почта Крыма". Згідно розпорядження уряду Російської Федерації від 21 квітня 2014 року N 648-р за підписом тодішнього голови уряду РФ Дмитра Медведєва створюється "Федеральное государственное унитарное предприятие "Почта Крыма", яке стає "під крило" Мінкомзв'язку РФ, і не є структурним підрозділом "Почты России", не є самостійним членом Всесвітнього поштового союзу, і фінансуються напряму з федерального бюджету.Мабуть, в уряді РФ розуміли, що в разі "приєднання" нового "поштового оператора" до "Почты России" накличе такі санкції на останнього, що в результаті РФ буде ізольованою від зовнішнього світу всерйоз і надовго. Така "гра" пов'язана, в першу чергу, через вплив на Всесвітній поштовий союз за допомогою щорічних внесків, а також інших чинників.
Одне з відділень "Почты Крыма"Автор: kafanews
Далі більше. Взявши за основу українські поштові індекси півострова і додавши до них попереду цифру 2, почали міняти вивіски, документацію та інші речі. Але сталося не те, що планувалося. Цивілізований світ не прийняв анексію, відповідно поштовий зв'язок з Кримом був обірваний. Звичні для кримчан речі, такі як замовлення з-за кордону товарів, стали недоступні. Почався справжній "цирк" зі спробами обміну кореспонденції. На цьому непогано заробили різні кур'єрські служби, які, наприклад, з Керчі їхали в Краснодар, щоб через "посередників" отримати листи і посилки. Саме через "кримські" санкції жодна велика організація РФ побоювалася заходити на півострів. Тому виникали різноманітні підприємства та організації на кшталт "Банк Крыма", "Крымские железные дороги", "Пуд" (колишній АТБ), "Миранда-Медиа" (інтернет), "Волна Мобайл", "Севмобайл", "Крымтелеком", "Win Mobile" (мобільний зв'язок). Навіть Китай заборонив відправляти посилки і взагалі контактувати з півостровом через погрози санкцій (засудили двох підприємців за доставку товарів безпосередньо в Крим).
"Пишите письма мелким почерком"
Таку саму практику було проведено на території ОРДЛО, а потім і на ТОТ Херсонської і Запорізької областей. При цьому якість послуг є гіршою в порівнянні з українськими та російськими підприємствами та організаціями. Тому дуже показово є доля "Почты Херсона", яка фактично перестала існувати, і навіть намагання окупантів набрати в штат поштарів і менеджменту провалилися, ніхто не йде на роботу до них.Відділення "Укрпошти" в Новій Каховці перестало працювати у травні 2022 рокуАвтор: Із архіву NovaKahovka.City
Ті одиниці, які все-таки пішли на співпрацю, тепер побоюються реального кримінального переслідування, оскільки така "співпраця" згідно Кримінального кодексу України передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від десяти до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк від десяти до п'ятнадцяти років з конфіскацією майна або без такої (ст. 111-1, 111-2).Автор, починаючи з 2014 року, роз'яснює всім причини виникнення таких "підприємств" і чим це загрожує іншим в разі взаємодії з ними.