Зазначається, що правоохоронці затримали підозрюваних у Києві, Дніпрі та на Херсонщині. За попередніми даними, їм вдалося привласнити понад 3 млн грн.
Слідство встановило, що схему зі збору грошей організував громадянин однієї з країн Центральної Азії, який наразі перебуває на тимчасово окупованій частині Луганщини. До протиправної діяльності він залучив ще дев’ятьох спільників зі столичного регіону і півдня України.
Правоохоронці також з’ясували, що підозрювані моніторили компанії, які працюють в умовах воєнного стану і розсилали їхнім керівникам фейкові листи від імені голів обласних, міських та районних військових адміністрацій, в яких просили перерахувати на потреби ЗСУ від 20 до 100 тис. грн.
СБУ затримує підозрюваних у зборі коштів для начебто потреб ЗСУ Фото: СБУ
"Потім шахраї переказували гроші на власні банківські реквізити або знімали у банкоматах у різних регіонах України. Під час обшуків за адресами проживання фігурантів виявлено чорнові записи та мобільні телефони із доказами оборудки.Також вилучено десятки банківських карток, через які зловмисники знімали отримані злочинним шляхом гроші", — йдеться у повідомленні.
СБУ затримує підозрюваних у зборі коштів для начебто потреб ЗСУ Фото: СБУ
Наразі затримано 5-х учасників схеми, інші підозрювані розшукуються. Усім десятьом фігурантам повідомлено про підозру за ч. 1, 2 ст. 255, ч. 4 ст. 28 та ч. 4 ст. 190. Їм загрожує до дванадцяти років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Що відомо про шахрайство під виглядом збору коштів на потреби ЗСУ
Київська міська прокуратура повідомила про підозру жителю столиці у привласненні грошей, які збиралися для військових. Підозрюваний мав особистий акаунт для ведення прямих ефірів на популярному сайті, створеному для збору коштів для ЗСУ. Чоловік виводив кошти на власний рахунок.
Правоохоронці повідомили про підозру чоловіку, який, перебуваючи у київському СІЗО за крадіжку, ошукав понад 30 людей. Він розміщував оголошення про збір коштів на потреби ЗСУ, а виконувати зобов'язання не збирався.
Деснянська окружна прокуратура Києва повідомила про підозру жінці, яка заволоділа грошима родички безвісно зниклого військовослужбовця ЗСУ. За винагороду у 7 тис. гривень вона запропонувала допомогу у встановленні його місцезнаходження
20-річний киянин ошукав трьох волонтерів, які перерахували йому понад 100 тисяч гривень на придбання захисних шоломів, бронежилетів та бронеплит для військових ЗСУ.
У Дніпрі судитимуть ймовірного організатора та двох учасників групи за незаконне використання гуманітарної допомоги. Представник благодійного фонду продавав бронежилети 4-го класу захисту, які надійшли для ЗСУ від іноземних партнерів.
suspilne.media