Про це Центру журналістських розслідувань розповів начальник Іванівської селищної військової адміністрації Віктор Дебелий.
За його словами, 16 лютого в Іванівці російські військові вбили місцеву мешканку Олену Пашко.
«Її збили на смерть військовою вантажівкою з літерою Z біля нашого центру зайнятості. Олена Пашко все життя працювала в торгівлі, на селищному ринку, її багато хто знав. Якби не російські потвори, вона була б жива. Без Олени наш ринок уже ніколи не буде таким як раніше. Вічна їй пам’ять і щирі співчуття її рідним», – сказав Віктор Дебелий.
Загинули, захищаючи рідну землю від російських загарбників військові з Іванівської громади: Олександр Тутов, Ельвін Байрамов, Віктор Ніколаєнко, Іван Забунов. 30 вересня 2022 року жертвою російського ракетного удару по цивільній автоколоні в Запоріжжі став мешканець села Любимівка Петро Чернишов.
Жертва російських окупантів з села Любимівка Петро Чернишов Фото: Facebook/Віктор Дебелий
Безвісти зникли на запорізькому напрямку під час виїзду з окупації 60-річний Яцюк Юрій Дмитрович і 43-річний Литвиненко Сергій Миколайович. За останньою інформацією, їх обох захопили в російський полон.Жертви російських окупантів з Іванівської територіальної громади Яцюк Юрій Дмитрович і Литвиненко Сергій Миколайович Фото: Facebook/Віктор Дебелий
Безвісти зникли також інші мешканці громади: Єгор Бурда і Іван Веля. А 29 листопада 2022 року окупанти схопили в полон 21-річну студентку Херсонського державного університету Ганну Єльцову. Сталося це в селі Агаймани в будинку бабусі Ганни. Де вона зараз і в якому стані, на сьогодні невідомо.Жертва російських окупантів з села Агаймани Ганна Єльцова Фото: Facebook/Віктор Дебелий
Першими ж жертвами окупантів з Іванівської громади 24 лютого 2022 року, за словами Віктора Дебелого, стали Наталія, Сабіна і Заур Фарзалієви та Сергій Солдатко з села Нововасилівка. Жертви російських окупантів з села Нововасилівка Наталія і Сабіна Фарзалієви Фото: Facebook/Віктор Дебелий
«Наталія Фарзалієва працювала директоркою нашого комунального підприємства «Дорожник 5». Коли окупанти вдерлися на Херсонщину вона вирішила поїхати своєю машиною до Херсона, щоб забрати додому сина-студента. Знайомі попросили ї забрати також їхнього сина Сергія, який лежав там у лікарні. Я розмовляв з Наталією в той день, дуже просив нікуди не їхати. Але вона не послухалася…», – розповів начальник Іванівської військової адміністрації.За словами друзів родини Фарзалієвих, Наталія з двома дітьми і Сергієм Солдатком потрапили під авіаудар поблизу Олешок.
Жертвами окупантів стали син Віктора Дебелого, а також староста Українського старостинського округу Сергій Дереза з 19-річним сином. Старосту утримували в незаконному полоні кілька годин, били і катували електричним струмом. За скоєння цих злочинів СБУ вже повідомила про підозру командиру 15-го окремого загону спецпризначення «Вятич» федеральної служби військ Національної гвардії РФ, громадянину Росії Алєксєю Ощєпкову. Як згодом розповіли ЦЖР мешканці Чаплинської громади Каховського району, Ощєпков був причетний до викрадень і катувань і в їхньому селищі.
Як повідомляв ЦЖР, за перші півроку окупації російські загарбники викрали і вивезли в невідомому напрямку більше 30 місцевих жителів – переважно громадських активістів і учасників АТО/ООС. Серед незаконно полонених був директор Іванівської філії Херсонського обласного центру зайнятості Юрій Ковтун.
Російські загарбники викрадали також братів Олексія і Дмитра Доль, Сергія Комарова, співробітника місцевого військкомату та багатьох інших. Захопили і жорстоко побили колишнього військовослужбовця Олександра Дахова. Наступного дня після цих катувань біля місцевої прокуратури знайшли труп чоловіка з паспортом на ім’я Дахова.
Віктор Дебелий наголошує, що це – далеко не повний перелік жертв російських окупантів в Іванівській громаді.
«Ми обов’язково будемо доповнювати перелік постраждалих. Я переконаний, що і окупанти, і зрадники обов’язково понесуть покарання за свої злочини. Перед законом, перед Богом, перед людьми. Вже скоро», – впевнений він.
Як повідомляв ЦЖР, гауляйтером Іванівки окупанти призначили 39-річного Олександра Васалатого, про якого там ніколи не чули. До повномасштабного вторгнення РФ в Україну Васалатий проживав у Криму, а згодом повернувся до села Нижні Торгаї сусідньої Нижньосірогозької громади Генічеського району, де проживають його рідні.