Цікавість до курсу основних валют цілком природна навіть у мирні часи, тим більш - під час війни. Українці обмінюють гривні на долари та євро, щоб захистити свої заощадження від майже неминучої інфляції. Іншім доводиться обмінювати збережену валюту задля задоволення поточних життєвих потреб або підтримки свого бізнесу. Актуальними стають також відомості про поточний курс злотого, адже багато українців опинилися у Польщі, ховаючись від війни.
Курси валют у різних містах
Комерційний курс на основні валюти залежить від попиту та пропозиції, тому у різних містах України він відрізняється. Подивитися поточні ціни на світові валюти у Києві можна тут. На ранок 15 лютого вони становлять (купівля/продаж):
долар - 38.35/38.95 грн;
євро - 40.26/41.07 грн;
злотий - 8.05/8.55 грн.
На ресурсі також можна подивитися курси валют в інших містах. Наприклад, у Дніпрі ціни на євро та злотий трохи вищі:
долар - 38.25/38.88 грн.;
євро - 40.67/41.4 грн.;
злотий - 8.3 / 8.72 грн.
Мешканцям Харкова комерційні установи пропонують нижчі ціни на євро та долар, й дещо вищі - на польський злотий:
долар - 36.64 / 37.94 грн;
євро - 38.08 / 40.74 грн;
злотий - 8.26 / 8.8 грн.
Підвищені ціни спостерігаються у Львові:
долар - 39.52/40.09 грн;
євро - 42.04/42.78 грн;
злотий - 8.4/9.17 грн.
Вивчення курсів дозволяє отримати найвигідніші пропозиції від банківських установ, щоб заощадити власні кошти під час обміну. Наразі спостерігається невелике зниження курсів долара та євро, але ця ситуація може змінитися дуже швидко.
Що буде з курсами валют у майбутньому
Економісти наголошують, що найбільший вплив на економіку країни, що знаходиться в стані війни, має міжнародна фінансова допомога. Гарна новина полягає в тому, що на Заході не тільки запевняють у готовності надати потрібні кошти, а й вже прийняли відповідні рішення на законодавчому рівні.
Мінфін та НБУ демонструють, що вони спроможні підтримувати гривню у більш-менш стабільному стані. Регулятор утримується від неконтрольованої емісії національної валюти, чим досить успішно стримує темпи зростання інфляції. Свій внесок робить також експорт української сільгосппродукції на західні ринки.
Великий вплив мають новини з фронту. Спроможність ЗСУ успішно стримувати начебто вже почавшийся наступ російських військ укріплює позиції гривні та надає впевненості, що допомога з Заходу не припиниться. Справжня стабільність та безпека чекає на українців тільки після завершення війни, але таких гарних нових доведеться трохи почекати. Тому на друге півріччя 2023 року фінансисти прогнозують невелике зростання валютних курсів.