Окупанти запропонували обрати назву для уявного нового міста на Арабатській Стрілці, яке вони буцімто мають на меті звести. За заявами колаборантів, це місто має стати новим адміністративним центром Херсонської області.
Саме будівництво, попри заяви Володимира Сальда, досі не почалося, але назву місту вже вирішили підібрати. Й навіть запропонували кілька варіантів, з яких пропонують вибрати «найвідповідніший».
Першим імовірним іменем для фейкового міста окупанти з «геральдичного проєкту» пропонують «Тавріополь». Його вони виводять від давнього народу таврів, що колись заселяла гірську частину Кримського півострова. В майбутньому саме вони послужили для найменування півдня України Таврією.
Закінчення «-поль» тут — це посилання на давньогрецьке слово «поліс», яке означає «місто». Тобто, де факто запропонована назва перекладається як «місто Таврів». От тільки де ж тут «руССкій дух» та який стосунок мають московити до таврів? Питання риторичне.
Іншою варіацією на цю тему окупанти пропонують назву «Тавроґрад». Це вже просто неможливе поєднання: на українській землі зайди з Московії пропонують побудувати місто з назвою, в якій поєднано найменування давнього народу VI століття до нашої ери — І століття нашої ери та московитський корінь «-ґрад», що також означає «місто».
Інший варіант (теж насправді далекий від «руССкого духу») — це «Меотійськ». Напевно, «наймилозвучніша» з запропонованих назва для майбутнього адміністративного центру. Погодьтеся, звучить сильно: Меотійська область (це сарказм, якщо що).
Обґрунтування цієї версії назви для примарного міста в окупантів пропонують наступне: давні греки Азовське море називали Меотидою, а місто вони планують зводити саме на Азовському узбережжі. От тільки далі в цьому обґрунтуванні знову іде просто жахливий вінігрет, який ми пропонуємо вам прочитати самим:
«Назва підкреслює історичний зв'язок Московії, Візантії та її грецьких полісів на узбережжі Азовського моря», — йдеться в повідомленні пропагандистів.
І далі назву «Меотійськ» ставлять в один ряд з «іншими руССкімі грецькими назвами», які насправді є тимчасово окупованими українськими містами: Маріуполь, Мелітополь, Севастополь, Сімферополь і, чомусь, Херсон.
Ще один варіант — ще безґлуздіший, напевно, — це «Стрєлкаґрад». І його окупанти прив'язують одразу до кількох явищ: по-перше, вписують в московитську топонімічну традицію через корінь «-ґрад», а по-друге — вказують на місце розташування уявного міста на Арабатській стрілці. Та найцікавішим нашій редакції видалося третє обґрунтування цього варіанту: посвята мертвому колаборанту та терористу Кирилові Стремоусову.
Виходить, у середовищі окупантів у нього був позивний не «сталін», а «стрєлочнік»?
Зрозуміло, що топоніма з будь-яким представленим варіантом у Херсонській області ніколи не з'явиться, адже окупанти досі навіть не взялися до будівельних робіт. А зважаючи на те, що найближчим часом вся Херсонська область, як і Кримський півострів, буде звільнена від ворога, то жодних «адміністративних центрів» на Арабатській стрілці зведено й не буде.
Адже у Херсонської області може бути єдиний український адміністративний центр — це місто Херсон!
Кавун.City