Про це йдеться в повідомленні Мінреінтеграції.
Які саме зміни чекають на ВПО, поки невідомо. Але проект Стратегії вже активно обговорюють у владних колах. Наразі він ще не затверджений. Тому до нього приймають пропозиції та вносять уточнення. В обговоренні беруть участь не лише урядовці, але й представники громадських організацій.
Попередня стратегія щодо внутрішнього переміщення була розрахована на період до 2024 року. Тобто строк її реалізації ще не вийшов. Але її розробляли і затверджували ще наприкінці 2021 року, коли в Україні не було повномасштабної війни, і країна не знала багатомільйонної міграції населення.
Однак після 24 лютого 2022 року ситуація докорінно змінилася, і новий час поставив нові виклики перед владою, яка має опікуватись проблемами ВПО. Отже тепер треба терміново виробляти нові підходи і шукати нові рішення. Водночас із проблемами внутрішніх переселенців треба вирішувати й проблеми тих громад, в яких вони зупинилися.
"Масштаби внутрішнього переміщення набагато збільшилися. Держава має презентувати нове бачення, як вирішувати проблеми внутрішньо переміщених осіб. Потрібно враховувати не лише потреби ВПО, а й громад, які їх приймають. Держава має формувати свою політику підтримки переселенців з моменту, коли людина приймає рішення евакуюватися", – наголосила Ірина Верещук.
Отже, нова Стратегія розроблена із врахуванням усіх нових обставин, які виникли в ході війни і масової міграції населення. Очевидно, вона стосуватиметься і розміщення, і працевлаштування переселенців, і перерозподілу коштів між регіонами, а також якихось змін у фінансовій допомозі ВПО. Вона буде розрахована до 2025 року.
Today.ua