Про це кореспондентам Суспільного розповів заступник начальника Миколаївського товариства Червоного Хреста Аркадій Дабагян.
З 23 березня 2022 року в евакуаційному центрі проживає переселенка з Олександрівки Миколаївської області Людмила.
Жителька Центру Людмила. Фото: Єлизавета Кротик/Суспільне Миколаїв
Жінка змушена була виїхати через постійні обстріли російських військ. Зараз додому повернутися не може, тому що її будинок згорів від вибухів російських снарядів.
"Ми тиждень сиділи в підвалах. Десь 17 березня вже не було світла, газу, вже почалися прильоти до нас в село. Ми пробули там сім днів, а потім сиділи ввечері з сусідами у льосі. В них там чоловік, жінка і четверо діток, і жінка була вагітна. Це ми просиділи. Вночі там таке було 23 березня, що не витримали. Всю ніч сиділи, вуха закривали і рот відкривали, щоб не бомбануло, бо сильно було гучно", — розповіла Людмила.
Телефон Людмили. Жінка показує зруйнований будинок на фото. Фото: Єлизавета Кротик/Суспільне Миколаїв
Дивлячись на фото свого зруйнованого будинку, Людмила не стримує сліз. Жінка говорить, що будинок — це все, що вона мала.
"Я поверталася, вже тричі їздила. Життя там немає. Будинок один спалений, кухня спалена. Один будинок наче є, але там буди прильоти і стінка розбита, дах розбитий, дах ось зараз вже впаде. Повертатися немає куди, здоров’я немає. Нам вже казали, що намагайтесь виїжджати, бо тут хотіли діток поселити з мамами, а ми тут самі, і нам казали кудись виїжджати. Я б, може, поїхала у Херсон, там сина кум проживає, а вже так стріляють", — поділилася Людмила.
Майже три місяці проживає в цьому центрі Валерія з братом, сестрою та її малюком. Виїхати змушені були через щоденні обстріли Херсона.
"З Херсона 22 листопада виїхали сюди, бо почали стріляли в моєму селі. Ситуація дуже погана, обстріли постійні, окупанти. Ще немає трьох місяців, з сестрою тут та братом", — розповіла Валерія.
Валерія з дитиною сестри. Фото: Єлизавета Кротик/Суспільне Миколаїв
Покинув рідну домівку і Сергій, евакуювався з Херсонщини. Від друзів дізнався, що його квартира в місті пошкоджена через вибух російського снаряда.
"Десь місяці два назад. Тяжко там зараз, стріляють, доводиться ще тут бути. Зараз зідзвонювалися із друзями, товаришами, то вже і в наший будинок попало, в наш під’їзд не попало, а в під’їзди поруч, вікна повилітали, все повилітало. Тяжко, перечекаємо. Може, налагодиться. Додому дуже хочеться", — розповів Сергій.
Переселенець з Херсонщини. Фото: Єлизавета Кротик/Суспільне Миколаїв
"До сусідів приходили, приїжджали шукали. В них же, мабуть, інформація є. То до льотчика, думали військовий, а він на кукурудзнику літав, поля обприскував. Приїжджали, я їх бачив. Звичайно, страшно. По розповідях, багато творили біди, двері ламали, в будинки залазили. Дай Боже, налагодиться, то повернемося. Я хоч би сьогодні поїхав, аби стріляти перестали та не руйнували, бо шкода", — сказав Сергій.
Заступник начальника Червоного Хреста в Миколаївській області Аркадій Дабагян говорить, що переселенці можуть перебувати у центрі поки не матимуть змоги повернутися додому. Станом на 1 лютого в центрі проживає близько 130 людей.
Суспільне Миколаїв