Пільга надається без урахування середньомісячного доходу на такі послуги:
- з управління багатоквартирним будинком;
- з постачання та розподілу природного газу, електричної й теплової енергії, постачання гарячої води, централізованого водопостачання, централізованого водовідведення, поводження з побутовими відходами;
- на оплату абонентського обслуговування для споживачів за індивідуальними договорами про надання комунальних послуг або за індивідуальними договорами з обслуговуванням внутрішньо-будинкових систем про надання комунальних послуг, а також витрат на управління багатоквартирним будинком, в якому створено об’єднання співвласників, житлово-будівельний (житловий) кооператив, та витрат на комунальні послуги в такому будинку;
- на придбання твердого палива й скрапленого газу.
Зазначається, що при розрахунках плати за опалення та користування житлом площа, на яку надається знижка, становить 21 кв. м на кожну особу, яка постійно проживає в житловому приміщенні (будинку) і має право на знижку плати, та додатково 10,5 кв. м на сім'ю.
Якщо ж дружина є непрацездатною та проживає в сім’ї, яка складається лише з непрацездатних осіб, 50-відсоткова знижка за користування газом для опалювання житла надається на подвійний розмір нормативної опалювальної площі (42 кв. м на кожну особу, яка має право на знижку оплати, та 21 кв. м на сім'ю).
Раніше ми писали, що з 1 січня 2023 року пільги на житлово-комунальні послуги надаються лише в грошовій готівковій формі органами Пенсійного фонду України.
Dengi.UA