Про це Суспільному розповіла начальниця управління культури Херсонської міської ради Світлана Думинська.
За її словами, під час окупації Херсона, військові РФ ходили по бібліотеках та вилучали книжки. Згодом митці дізнавались, що книгарні почали грабувати.
"Тоді я вирішила розпочати збирати книжки українською для бібліотек окупованої Херсонської громади. Мене підтримала директорка Львівської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Романа Іваничука пані Тетяна Пилипець та весь колектив бібліотеки", — розказала Світлана Думинська.
Керівниця міського управління культури написала пост у Facebook, де звернулась з листами до видавництв та установ.
"На мій допис першою відгукнулась театральна критикиня, редакторка часопису "Український театр" Алла Підлужна. Вона передала дві свої нові авторські книги. І це був початок", — каже херсонка.
Херсонщина, акція відродження розграбованих окупантами бібліотек. Фото: Світлана Думинська/Facebook
Акція підтримки "Українська книга — українській Херсонщині" триває. 12 січня до Херсона передали шість боксів книжок від видавництв, організацій, письменників, навчальних закладів та містян, які хочуть підтримати Херсонську громаду. Ці книжки отримає Централізована бібліотечна система Херсона, яка налічує 33 бібліотеки-філії. Книги поставлять на облік і, коли буде можливість, передадуть до книгарень. Зараз вони знаходяться у бібліотеці ім. Лесі Українки.
Що відомо
- 19 грудня російська армія обстріляла Херсонську обласну наукову бібліотеку імені Олеся Гончара. В закладі вибуховою хвилею вибило скло у вікнах.
- У будівлі Херсонської обласної бібліотеки ім. Олеся Гончара від вибухової хвилі вибиті вікна. Військові РФ ймовірно цілили у найвищий в області флагшток, розташований поруч, розповів Суспільному виконувач обов'язків інженера. Це сталося 19 листопада, близько 11-ї години.
- Плануючи відступ з Херсона, російські війська вивозили не тільки техніку, а й культурні цінності. 12 листопада Херсонська міська рада у Telegram повідомила, що окупанти пограбували Херсонську обласну універсальну наукову бібліотеку імені Олеся Гончара, зокрема вивезли дореволюційні видання.
- Після розмінування обласну універсальну наукову бібліотеку ім. Олеся Гончара у Херсоні законсервують.