Тут досі дуже небезпечно, адже багато нерозірваних боєприпасів, які просто розкидало вибухами.
Вже легендарне село Чорнобаївка, яке розташоване поруч з аеродромом, зазнало максимальну кількість десантувань з боку російських загарбників, і саме туди Україна завдавала жорстких ударів, аби вибити ворога, йдеться в ТСН.
Кожен обстріл окупованого летовища українці ретельно підраховували усією країною. Саме тут народжувалися меми із нагадуванням - куди б незвані гості не завітали, вам усюди буде Чорнобаївка.
В “новому” терміналі - покручене залізо і скло, тут віє пусткою. До війни ж звідси вилітали міжнародні рейси. Після реконструкції і вирішення усіх майнових суперечок звідси пасажири могли дістатися Туреччини, Польщі, Єгипту. Остання новина на офіційному сайті восени 2021 року про продовження ремонту злітної смуги, яку потім використовували російські загарбники. Зараз маленькі старенькі літаки “Ан-2” - наче музей авіації та музей війни одночасно.
Тут залишилися бліндажі, які не розбило обстрілами, в них розкидані ікони і залишки пропаганди. "Комсомольская правда", випуск за червень 2022 року, спеціальний випуск для армії. “Кто сегодня мир спасет? Наша армия и флот. Вооруженные силы России ждет глобальная перезагрузка, впереди переоснащение новейшим вооружением и внедрение ультрасовременных технологий”, - йдеться в статті пропагандистів. Саме таку пропаганду мали розповсюджувати і для українських військових, навіть спеціальні снаряди полишали, на них є спеціальна позначка “агіт”.
Загалом по Чорнобаївці удари завдавалися 28 разів. Тут досі дуже небезпечно, адже багато нерозірваних боєприпасів, які розкидало просто вибухами, але місцеві їздять сюди, аби набрати дров, не припиняють навіть, коли самостійно знаходять боєприпаси.
У селі, що лише за 10 кілометрів від Херсона, проживало понад 11 тисяч мешканців, зараз залишилося утричі менше. Серед них Олександр і його “друг” - веприк на ім’я Кабан. Вони разом пережили окупацію і тварина досі лякається обстрілів. Чоловік каже, чув легенди про рідне село, що існування ковбаси із назвою на честь Чорнобаївки. Він не знає, що насправді так перейменували сорт ковбаси Московської, яку із вторгненням Росії припинили купувати. До села ковбасу, названу на його честь, поки не завозили, та постійно доставляють гуманітарку з різних куточків України.
Від початку повномасштабної війни в Чорнобаївці загинуло 39 місцевих, понад чотири десятки поранено. Та село і зараз обстрілюють запалювальними боєприпасами.
Під час окупації росіяни постійно перевіряли телефони, тому у чорнобаян майже не залишилося відео та фото з того найважчого періоду. Окупацію разом із дорослими пережили 300 дітей, вони добре знають, де ворог і де свої. Тому коли починають гратися у війну, ворогом бути ніхто не хоче, всі виступають за Україну і борються за український прапор. У їхній війні всі залишаться живими і вже відомо, хто переможе. “Ми безсмертні. Так, ми - Україна”, - вигукують діти.