Як передає Укрінформ, про це на брифінгу в Медіацентрі Україна — Укрінформ повідомила начальниця Херсонської міської військової адміністрації Галина Лугова.
«Тільки почалися перші обстріли… люди почали від’їжджати. Чим більше обстрілів, тим більша тенденція на виїзд людей», - каже Лугова.
За її оцінкою, приблизно наразі від 50 до 120 людей щодня виїздять з міста.
Загалом, на момент визволення обласного центра у місті залишалося близько 80-85 тисяч людей, зазначила вона. Станом на початок широкомасштабного вторгнення у Херсонській тергромаді проживали 333 тисячі населення.
У місті у трьох районних радах організовані територіальні центри підтримки маломобільних людей. У штатних розписах там 48-50 працівників, проте ті виїжджають і робочих рук не вистачає. «Частина людей залишається, це, відповідно, 18,20 і 24 особи у цих центрах, безпосереднє завдання яких – робота з маломобільними, лежачими людьми», - розповіла Лугова. Вона також підкреслила, що ці центри не припиняли роботи і під час окупації міста.
Як повідомляв Укрінформ, 105 маломобільних, літніх людей та осіб з інвалідністю, які через стан здоров’я не могли самостійно виїхати з-під обстрілів із Херсонщини, вже у безпечніших місцях країни. Їх транспортували у Черкаси, Київ, Львів, Дніпро та інші населені пункти.