Калімби замовляють навіть на передову
Владислав і Дмитро майстрували по 100 калімб за місяць, доки їхнє рідне село Чкалове на Херсонщині не окупували росіяни.У квітні хлопцям вдалося вирватися з окупації. Нині їхня майстерня DEKY працює на два міста – Здолбунів і Коломию.
«Ми поділили виробництво десь приблизно навпіл по складності. Дмитро виробляє в себе металеві частини, я – дерев’яні», — Владислав Кислих, співзасновник майстерні DEKY.
На збір калімб тепер іде більше часу і грошей. А ще виникли проблеми з постачанням деталей із-за кордону.
Перейшли на виробництво з українських матеріалів
Та майстри не розгубилися і повністю перейшли на українське виробництво.Це стало поштовхом для нас, щоб робити все повністю в Україні, самим виробляти ці кріплення та металеві язички, які ми замовляли до цього в Китаї», — Владислав Кислих, співзасновник майстерні DEKY.
Владислав додає, що весь матеріал, який використовують майстри, виготовлений в Україні. Це метал із металургійного заводу в Запоріжжі. Також це деревина, яку хлопці закуповують Україні: дуб і ясен.
Тепер це 100-відсотково український продукт і зроблений українськими руками.
Хлопці не знали, чи буде під час війни попит на їхній продукт. Просто повернулися до справи, яку люблять і хочуть зберегти. Але несподівано для самих майстрів попит є.
«Люди беруть ці інструменти, бо вони заспокоюють. Багато відгуків від клієнтів, що калімба допомагає відпочити. Її замовляли захиснику, який лежав у госпіталі, щоб він міг відпочивати, граючи на калімбі. Також замовляли на передову нашому військовому хірургу, щоб він міг, коли не працює, трохи відпочити і пограти на калімбі», — Владислав Кислих, співзасновник майстерні DEKY
«Ніколи не думав, що інструмент, який ми робимо, може давати людям такі емоції, таку радість, про які вони нам пишуть у зворотньому зв’язку», — Дмитро Дем’яненко, співзасновник майстерні DEKY.
Майстри вірять у швидку Перемогу та розучують особливу мелодію.