Крім вже відомих речей про зміни, які запроваджують окупанти, і про обмін гривні на рублі у відділеннях російських банків, які працюють на окупованих територіях, Сальдо казав і те, що неможна назвати ніяк інакше, крім маячнею.
Зокрема, гауляйтер назвав російський рубль «однією з найстабільніших валют в світі», бо «рубль не прив’язаний до курсу долара чи до якоїсь іншої валюти». Говорив він і про «занепад української економіки» та «знецінення гривні».
Сам колаборант, який 10 років був мером Херсона, а потім два роки – нардепом, напевне добре розуміє, якою ситуація є насправді. Але треба догоджати кураторам, і тому доводиться нести маячню.
Насправді, ситуація з «найстабільнішим» рублем дуже непроста. Стабільність російської валюти – штучна, і спричинена значним падінням попиту на валюту через санкції і зниження експорту та імпорту. А також адміністративними засобами, зокрема, тим, що підприємства-експортери (переважно – компанії, які працюють у видобувній галузі и в сфері транспортування нафти і газу) зобов’язали продавати державі по курсу Центробанку РФ 80% валютної виручки.
В сучасних реаліях стабільність валюти, створена без задіяння ринкових механізмів, дуже сумнівна, і в будь-який час може «помножитися на нуль».
А про те, що «рубль не прив’язаний до курсу долара чи до якоїсь іншої валюти» Сальдо просто змушений брехати. Економісти зазначають, що спричинена санкціями втрата Росією мільярдів доларів валютної виручки мають дуже негативний вплив на економіку країни. І тому «стабільність рубля» навряд чи буде тривалою.
Непроста ситуація і стосовно гривні, бо неоголошена війна, нав’язана нашій країні Росією, має дуже серйозні негативні наслідки, й це ніхто не приховує, про це відверто говорять і пишуть. Але, попри усі проблеми, сплави у нас зараз не настільки кепські, як це намагається показати РФ і як про це говорить Сальдо.
А на поки що окупованих територіях люди з нетерпінням чекають, коли ЗСУ виведуть українські землі з «рубльової зони».
Мост