«У перші дні широкомасштабної російської агресії події розвивалися дуже швидко. Але я впевнений, що надалі буде час дуже детально розібрати роль і місце кожного бійця, кожного командира, хто які накази віддавав, або навпаки, не віддавав», — сказав Єнін.
Він зазначив, що з боку органів Служби безпеки України вже були певні процесуальні дії. Зокрема, СБУ вже повідомляла окремим власним співробітникам про підозри та оголошували в розшук.
«Відповідні організаційні й процесуальні висновки, я впевнений, будуть зроблені по всіх структурах влади й правоохоронних структурах, зокрема і Херсонщини», — сказав Єнін.
Зазначимо, 1 березня 2022 року у боях за Херсон загинули члени територіальної оборони, які практично без зброї та невеликою кількістю людей намагалися захистити місто від вторгнення російських військ. Їх тіла знайшли в Бузковому Гаю в мікрорайоні Шуменський, що у західній частині Херсона.
російсько-окупаційні війська поступово захоплювали контроль над Херсонською областю із самого початку повномасштабного вторгнення, 24 лютого. 1 березня розпочався штурм Херсона і згодом Сили оборони України втратили контроль над обласним центром. Так, російські війська окупували практично всю територію області.
Захопивши Херсонщину, окупанти одразу намагалися запровадити там «рускій мір»: створили місцеві окупаційні «адміністрації», вводили в обіг рублі, викрадали проукраїнських політиків, активістів, журналістів тощо. Попри це, українці на Херсонщині виходили на протести проти окупації.
Наприкінці вересня росія заявила про анексію окупованих земель Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей за результатами незаконного псевдореферендуму. Однак ні Україна, ні світ не визнали цю анексію.
З огляду на успішний контрнаступ Сил оборони України російські війська змушені були відступити на лівий берег Дніпра. Попри це у кремлі продовжують наполягати, що Херсонщина входить до складу рф.
hromadske.ua