Цю інформацію МОСТу підтвердив адвокат вже колишнього підозрюваного Мануел Айрапетов.
“Так, в п?ятницю прокурор подав клопотання про закриття справи, яке у п?ятницю підтримав суд. Павло Ткаченко вільний”, – повідомив він.
На уточнюючи питання, які умови прокурора виконав Павло адвокат не відповів.
На питання, чи дав він покази на мера Херсона Ігоря Колихаєва, адвокат відповів, що такої інформації в нього немає.
Нагадаємо, що соратника Стремоусова затримали у травні 2022 року в Івано-Франківську.
В СБУ тоді повідомили, що затримали “колаборанта, який інформував окупантів про функціонування військових і правоохоронців”.
За версією адвоката, викладеній в ухвалі, у Херсоні, у березні 2022 року Павла Ткаченка незаконно затримали представники ФСБ РФ і під фізичним та психологічним тиском змусили його до конфіденційного співробітництва.
«Через деякий час, а саме 16 березня 2022 року Ткаченко добровільно повідомив про ці обставини співробітнику Департаменту контррозвідки Служби безпеки України, що підтверджується відповідним листом. За фактом незаконного затримання співробітниками ФСБ РФ розпочато кримінальне провадження за ч.1 ст. 438 КК України», – йдеться у документі.
Аналогічну інформацію Павло надав і слідчому у цьому кримінальному провадженні, будучи затриманим співробітниками СБУ в Івано-Франківську та доставленим до м. Кривий Ріг.
Судячи з ухвали суду, у справі існував протокол НСРД (негласних слідчо-розшукових дій) у виді зняття інформації з транспортних телекомунікаційних мереж від 29.04.2022 року, а також відповідь на виконання доручення від 19.03.2022 року.
Подробиць з цих документів в ухвалі немає, але є твердження захисника підозрюваного, що вони є сфабрикованими доказами.
У серпні ми дуже ретельно описали все, що знали по справі, і судячи з усього, нових фактів та не з?явилося, хоча досудове слідство тривало.
І ще тоді у нас виникла підозра, що соратник колаборната Кирила Стремоусова Павло Ткаченко не основна ціль СБУ. Ми припускали, що його затримання — це спроба отримати покази на інших людей, в тому числі і на мера Херсона Ігоря Колихаєва.
Єдиним доказом якоїсь комунікації Колихаєва та Ткаченка є факт передачі останнім приміщення офісу партії «Нам тут жити», де команда Стремоусова з кінця лютого відкрила «гуманітарний штаб».
В цьому штабі часто бачили покійного проросійського активіста Валерія Кулешова, нинішнього заступника гауляйтера Херсонщини Кирила Стремоусова та навіть певних депутатів міської ради від партії Ігоря Колихаєва Нам тут жити.
Умови, на яких свій офіс мер міста віддав проросійським активістам, невідомі і досі.
Ткаченко до початку 2021 року очолював КП «Херсонкомунтранссервіс» і разом із Стремоусовим мав плани по контролю над Управлінням транспорту Херсонської міської ради. Його не раз бачили у компанії Кулешова та Стремоусова.
Ми очікуємо на коментар прокуратури та СБУ та опублікуємо їх позицію окремо.
Мост