"Доля розвела українців із різних міст далеко від дому. В більшості таких родин є дітки. Дуже важливо, щоб ми зараз не втрачали свого коріння, розуміння того, хто ми та звідки ми. В нас є можливість не тільки зберегти свої традиції, а й познайомити з народними звичками та культурою людей за кордоном, які дають прихисток українцям. Щоб ці люди дізнавалися про нашу націю не з книжок або новинних стрічок (ще й не завжди чесних), а від справжніх носіїв цієї культури. Майбутнє кожної держави - це її діти. Якими вони виростуть, залежить від кожного з нас. Тому дуже важливо, щоб наші діти гідно несли звання українців і розповідали всьому світу про свою чарівну країну", - говорить Марина Колокот.
В офіційному прийомі бургомістра в Оранієнбурзі взяли участь херсонці. Фото: мерія Оранієнбурга, Німеччина
Кожного року в місті Оранієнбург у жовтні проводять офіційний прийом у бургомістра - важливий протокольний захід із чіткими правилами, розповіла херсонка.
"На цей прийом зазвичай запрошують керівників різних сфер міста - поліції, медичних і освітніх закладів тощо, та поважних гостей із Берліна. Цей прийом завжди має визначену тему, і цього року він був присвячений Україні. З Берліна були запрошені українці - і театральні діячі, які представили сценічну постановку про воєнні реалії нашої країни, і музиканти. В тому числі херсонське подружжя Олега та Діани Янушкевичі - скрипаль та піаністка. Нам було дуже приємно отримати запрошення й для наших "янголів добра", - розповіла Марина Колокот.
Музиканти з Херсона Олег та Діана Янушкевич на прийомі у бургомістра Оранієнбурга. Фото: мерія Оранієнбурга, Німеччина
За словами жінки, українці Оранієнбурга зробили все для того, щоб надати цьому заходу справжнього українського присмаку. "Зустрічали гостей наші янголятка з ліхтариками. Це було на пам'ять про наш херсонський малюнок, який чекає нас у рідному місті, - над містом янголи літають. Янголи охороняють, оберігають Україну і в важкі часи підставляють їй свої крила. Я свято в це вірю. Німецькі гості бачили розкішний український коровай, адже в нас прийнято зустрічати гостинно, хлібом-сіллю. Про цей звичай пояснювали німцям. Були й вишиті рушники. А головне - лунала українська мова та пісні. Нехай слова перекладали на німецьку, але співоча наша мова звучала в той день", - каже херсонка.
Коли на День незалежності 24 серпня українські переселенці вперше робили великий захід в Оранієнбурзі, вони подарували бургомістру подяку на знак вдячності за прихисток і допомогу.
Подяка від українців на знак вдячності за прихисток і допомогу. Фото: мерія Оранієнбурга, Німеччина
"На ній зображена долонька в вигляді голуба, одне крило якого має кольори українського прапора, а друге - німецького. І на офіційному прийомі бургомістр презентував цю подяку високим гостям із Берліна. Це свідчить про дружнє ставлення до українців. Зараз у деяких російських ЗМІ пишуть, що німці вже втомилися і не хочуть допомагати українцям. Але ми бачимо насправді зовсім інше - підтримку та повагу, тому що світ виступає за справедливість і за правду. А правда за нами, і перемога за нами, і Україна буде вільною та незалежною!" - говорить Марина Колокот.
Захід був емоційно важким, говорить херсонка, але він допоміг донести до німецьких глядачів біль українців і водночас невимовне почуття гідності нескореної нації.
Суспільне Херсон