Успіх українського контрнаступу на Херсонщині залежатиме від того, наскільки ефективно ЗСУ вдасться уповільнити можливості окупантів забезпечувати власні підрозділи на правому березі Дніпра паливом, боєкомплектом і технікою. Вочевидь, росіяни не припиняють спроб відновити логістику.
Станом на 17 вересня російські війська продовжували використовувати пороми на річці Дніпро в Новій Каховці на Херсонщині. Цей факт підтверджують супутникові знімки, оприлюднені OSINT-аналітиком Тімом Ерхартом.
Пором був помічений на південному березі о 09:13 UTC. Локація причалу використовуються повторно, незважаючи на те, що вони раніше вона була уражена ЗСУ.
Здебільшого поромна активність фіксується уночі, в закритих доках, де їх не можуть побачити місцеві мешканці, і на досить далекій відстані від лінії фронту.
"Командування противника на Херсонському напрямку впевнене, що "утримає плацдарм". Так, цьому сприяє його дуже активна інженерно-саперна активність, щодо забезпечення переправи через Дніпро різноманітних вантажів, техніки та інших предметів МТЗ у більш-менш прийнятних обсягах та у адекватному темпі.
Але є нюанс. Чим вища інтенсивність боїв на плацдармі, тим більша потреба російських військ в предметах матеріально-технічного забезпечення. А ЗСУ, явно не збираються припиняти свій тиск на Херсонському напрямку. Своєю чергою, пропускні спроможності тилової системи Херсонського угрупування військ противника не гумові, вони майють свою "стелю", особливо в частині перевезення через Дніпро", – коментує військовий оглядач групи "Інформаційний спротив", полковник ЗСУ Костянтин Машовець.
Його колега Олександр Коваленко навіть називає конкретні цифри.
"У наступі та обороні російські війська завжди використовують тактику "вогневого валу". Щоб здійснювати ефективний наступ в Україні, окупантам необхідний потенціал 50-70 тисяч пострілів на добу. Щоб здійснювати ефективну оборону, цей показник становить у середньому 30-40 тисяч пострілів на добу. Нині вони не можуть забезпечити свої передові підрозділи необхідною кількістю боєприпасів ані для здійснення ефективного наступу, ані для оборони", – вважає експерт.
Нагадаємо, 18 вересня стало відомо, що армія рф і далі має можливості для перекидання нових сил через Дніпро. Для цього проклали навіть трубопровід: ним транспортується паливо.
Стопкор