Про це повідомляє Управління СБУ у Херсонській області.
"У ході досудового розслідування встановлено, що жінка, яка раніше була звільнена з одного із закладів освіти міста за неналежне виконання службових обов’язків, маючи неабиякі амбіції щодо кар’єрного зросту, добровільно прийняла пропозицію щодо її працевлаштування від представників незаконних органів влади, створених окупаційною військовою адміністрацією РФ у тимчасово окупованому Херсоні", - йдеться у матеріалі відомства.
З’ясовано, що, заручившись підтримкою друзів-колаборантів, обійнявши посаду так званого заступника начальника "Департамента образования и науки военно-гражданской администрация Херсонской области", виконувала завдання держави-агресора. Жінка організувала роботу в освіті Херсонщини за російською освітньою програмою та формувала списки, організовувала відправлення українських вчителів та завідувачів дитячих садків до території АР Крим на курси перепідготовки.
Після чого, "очоливши" одну зі шкіл міста, псевдопосадовиця агітувала вчителів і технічний персонал долучатися та здійснювати інтеграцію освіти окупованої території Херсонської області з системою освіти РФ.
Таким чином, навчальний заклад під "керівництвом" колаборантки перейшов на російську навчальну програму.
За вчинені дії їй оголошено про підозри за двома статтями Кримінального кодексу України: колабораційна діяльність та пособництво державі-агресору.
Що відомо:
- На території тимчасово окупованої Херсонської області росіяни не змогли запустити "навчальний процес", в межах якого русифікують українських дітей. 1 вересня окупаційна влада відкрила 91 з 457 шкіл, що становить 19,9%.
- Для школярів Херсонщини новий український навчальний рік розпочався 1 вересня. Окрім офлайн та дистанційного навчання, батьки учнів могли обрати екстернат для 9 - 11 класів та сімейну форму освіти.
- На Херсонщині окупаційна влада примушує освітян працювати за російськими стандартами.
- Окупаційна влада погрожує штрафами та конфіскацією майна батькам, які відмовляються віддавати дітей у захоплені школи та дитячі садки. А тим, хто привів дітей на так зване "навчання" пропонують 4 тисячі рублів за кожного школяра.