«Урочиста лінійка» 1 вересня в Коробківській школі, скріншот відео
Центру журналістських розслідувань про це повідомив міський голова Нової Каховки Володимир Коваленко.За його словами, окупанти підготували до відкриття 19 вересня дві школи – захоплений ними Новокаховський ліцей №1 ім. О. П. Довженка і Дніпрянський ліцей №4. Чому вони перенесли початок «навчального року» – невідомо. Ймовірно, окупантам було не до «освітянських турбот» через численні нищівні удари ЗСУ по їхніх військових базах на території міста, а також в районі Каховського шлюзу і Каховської ГЕС.
«Загарбники зараз «драють» ліцей №1. Навіть нібито набрали до нього біля 200 дітей. «Очолити» заклад вони поставили ексдиректорку Таврійської школи №7 Гришагіну Лілію Володимирівну. Також вони готують до відкриття Дніпрянський ліцей №4, який «очолила» директорка нашої Корсунської гімназії Дук Світлана Олександрівна. Загалом за нашими підрахунками в місті залишилось біля 600 дітей», – прокоментував ЦЖР Володимир Коваленко.
Лілія Гришагіна, колаборантка Фото: соцмережі
Колаборантка Світлана Дук, 30 червня 1962 року народження, також викладала фізику в Корсунській гімназії. В 2015-2020 роках була депутаткою Новокаховської міськради від «Опоблоку», а в 2020 році балотувалась до міської ради від партії Ігоря Колихаєва «Нам тут жити!», але не була обрана. Светлана Дук, колаборантка Фото: соцмережі
Як розповів міський голова Нової Каховки Володимир Коваленко, на підконтрольній українській території зараз завершується формування мережі закладів загальної середньої освіти їхньої громади. Загалом з 1 вересня більше 3 тисяч учнів шкіл, гімназій і ліцеїв Нової Каховки вже почали онлайн-навчання зі своїми педагогами.Як повідомляв ЦЖР, колаборанти-освітяни в Новій Каховці продовжують грабувати навчальні заклади. Зокрема, вони винесли все більш-менш цінне майно з місцевих ліцеїв №2 і №3, а також тероризують своїх колег разом із окупантами. Однією з найбільш відомих колаборанток стала Лариса Сазонова (Таран) – завуч Новокаховського ліцею №2, правнучка розстріляного більшовиками російського поета Ніколая Ґумільова.