ООН передала 1,4 тисяч комплектів для ремонту пошкоджених будинків на деокупованій території Херсонщині - з наступного тижня їх почнуть доставляти жителям звільнених громад. Про це повідомив у?Фейсбуці голова Херсонської обласної військової адміністрації Ярослав Янушевич, передає Укрінформ.
«Мали плідну зустріч з гуманітарною координаторкою ООН в Україні Деніз Браун та Послом Швеції Тобіасом Тибергом. На попередній зустрічі ми надали список потреб херсонців з деокупованих територій», - написав Янушевич.
За його словами, вже роздано понад 35 тисяч проднаборів жителям деокупованих Кочубеївки, Нововоронцовки, Великоолександрівки.Також ООН передала 1400 комплектів для ремонту пошкоджених будинків - з наступного тижня їх почнуть доставляти жителям звільнених громад. Як зазначив керівник ОВА, під час зустрічі окреслили наступну партію допомоги - продукти, засоби гігієни, ліки, предмети першої необхідності, засоби очищення води та водопідготовки, обладнання для проходження зимового періоду.За словами Янушевича, ООН розгляне можливість долучитися до ремонту та обладнання місць тимчасового розселення переселенців і будівництва модульних містечок.Він також повідомив, що обговорив з Тибергом можливу участь Швеції у розвитку деокупованих громад Херсонщини, їх цифровізації. Як повідомляв Укрінформ, на деокупованих територіях Херсонщини, у зв'язку з бойовими діями та постійними ворожими обстрілами, склалася важка ситуація з електропостачанням. Запрацювала довідкова служба Херсонської ОВА. Тут, зокрема, можна знайти відповіді на питання: як виїхати з тимчасово захопленої території Херсонської області, як отримати доступ до Приват24 на захопленій території, де можна знайти інформацію про гуманітарну допомогу в населеному пункті, як отримати тимчасове житло, як отримати безоплатну медичну допомогу, як зафіксувати збитки, завдані під час воєнних дій, з метою подальшої компенсації.
Херсонська ОВА створила електронний опитувальник для жителів області. Більше половини всіх звернень мешканців Херсонщини, що надійшли в результаті опитування ОВА, – про потребу в їжі.