У власному Телеграм-каналі Губарєва повідомила про початок видачі російським «Промсвязьбанком» херсонським пенсіонерам 5000 тестових карток, на яких в серпні нарахують по 5000 рублів.
«Здавалося б, що подібний сервіс безготівкових розрахунків буденність, але Україна позбавила цього херсонців ще в лютому-березні», - пише Катерина Губарева, повторюючи свою ж брехню, яку написала теж в Телеграм-каналі на початку серпня.
Тоді, рекламуючи «Промсвязьбанк», Губарєва писала про намір України «вкинути Херсонську область у 90-ті: тотальний розрахунок готівкою, відсутність банківської системи, підпільні обмінники».
Губарєва ігнорує очевидний й незаперечний факт: українські банки припинили роботу в Херсонській області саме через вторгнення росії. Банки, які, попри величезну небезпеку, працювали на Херсонщині до останнього, піддавалися з боку окупантів нападам і пограбуванням.
Також окупанти тиснуть на підприємців, змушуючи їх переходити на розрахунки в рублях, відбираючи українські банківські термінали.
Але цього разу Губарєва навіть перевершила себе, вмістивши в одну фразу дві великі брехні. В повідомленні про видачу 5000 карток «Промсвязьбанку» вона досить прозоро натякає, що Україна позбавила херсонських пенсіонерів їх пенсій. Але це зовсім не відповідає дійсності. Бо пенсіонери, які до війни і окупації отримували виплати на банківські картки, продовжують отримувати їх таким же чином.
Перебування пенсіонера на окупованій території не є підставою для невиплати йому пенсії. Проблеми виникли лише у пенсіонерів, які отримували виплати на поштових відділеннях. Й ці проблеми знову-таки виникли з провини окупантів, які примусили Херсонську дирекцію держпідприємства «Укрпошта» припинити роботу.Пенсіонери, які отримують виплати на картки, дійсно, мають великі проблеми з тим, як витратити гроші, отримані від держави. Й винні в цих проблемах окупанти. Вони «вичавили» з Херсонщини українську банківську систему, переслідують людей, які за комісію допомагають переводити кошти з карток у готівку, забирають з магазинів термінали українських банків.
Тобто, не Україна винна в проблемах херсонських пенсіонерів, а російські окупанти, які створили для них нестерпні умови. Бо саме через окупацію значно зросли ціна на продукти, ліки й товари першої необхідності. Саме через окупацію пенсіонери були змушені стояти у величезних чергах за російською «гуманітракою», в окупантський «пенсійний фонд», в «Промсвязьбанк». Пенсіонери, які наважилися виїхати з окупованої території, пройшли через пекло евакуації, коли по кілька днів доводилося в жахливих умовах чекати перетину блокпосту.
Звертає на себе увагу й те, що, брешучи про «погану Україну», Катерина Гебарєва, мимоволі дала зрозуміти, що російський «Промсвязьбанк» не може нормально налагодити навіть надання такої простої банківської послуги, як виплата пенсій. І українські, й російські банки надають цю послугу вже десятки років. Але російському банку потрібен якийсь «пілотний проект», щоб налагодити систему виплат для мешканців Херсонщини. Неспроможність швидко налагодити надання простої послуги говорить про дуже низький професійний рівень колективу банку. До речі, українські банки свого часу дуже швидко впоралися з налагодженням виплат пенсій. Без «пілотних проектів».Цей матеріал було виготовлено за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ і справ Співдружності націй Великої Британії в рамках проекту «Протидія інформаційній навалі Росії у Херсонській області» (як частина проекту «Голоси України»). Відповідальність за зміст цього документа несе ГО «Херсонська обласна агенція громадської журналістики «МІСТ», і за жодних обставин не може вважатися таким, що відображає позицію Уряду Великої Британії».
Мост