За його словами, 24 липня матері Аппаза зателефонував з його номера невідомий чоловік, який сказав (начебто від його імені), що Аппаз затриманий при проходженні перевірки документів на Чонгарі.
"Численні спроби матері Аппаза Куртамета з'ясувати подальше місцезнаходження сина ні до чого не привели. При цьому інформація, яка сьогодні їй відома, носить вкрай суперечлива. Так, різні неофіційні джерела повідомляють, що Аппаз перебуває в Сімферопольському СІЗО, але на офіційні звернення адміністрація СІЗО пояснює, що у них заявлена особа не значиться. Заперечує свою причетність до зникнення Аппаза Куртамета й окупаційне "управління ФСБ РФ по республіці Крим та місту Севастополю", - йдеться у дописі.
Втім, голова Меджлісу повідомляє, що є всі підстави стверджувати, що кримський татарин Аппаз Куртамет з 24 липня утримується ФСБ Росії. 12 серпня його родичі подали заяву про розшук в окупаційну поліцію Криму.
Що відомо:
- Станом на червень з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну на Херсонщині військові РФ затримали шестеро кримських татар за участь у добровольчому батальйоні імені Номана Челебіджихана. Ще шестеро - в тимчасово окупованому Криму, починаючи з 2014 року.
- Кримськотатарський ресурсний Центр повідомляє про 197 насильницьких викрадень жителів військовими РФ на тимчасово окупованих територіях. З них 74 людини - представники кримськотатарського народу.
- З перших днів повномасштабного вторгнення Росії в Україну військові РФ перетворили підвальне приміщення училища №17 у Генічеську на об’єкт для допитів. Сюди привозять затриманих із зав’язаними очима чи з мішком на голові.
- 10 серпня при спробі виїзду з окупованої території Херсонської області через територію Криму до Польші, на КПП Армянськ російські військові затримали херсонця Ігоря Бондаренка.