"Росія не дає можливості забезпечити ліками тимчасово окуповану Херсонщину. Водночас трапляються настільки цинічні випадки, коли окупаційні війська відбирають вантажі у волонтерів і видають їх за забезпечення від Росії", — зазначив заступник міністра.
Міністерство охорони здоров'я (МОЗ) зверталося до Червоного Хреста, Всесвітньої організації охорони здоров’я, організації "Лікарі без кордонів", проте не отримало жодних гарантій безпеки та підтверджень організації гуманітарних коридорів.
У МОЗ повідомили, що для забезпечення прифронтових регіонів медикаментами працює програма "Доступні ліки" та точки видачі препаратів, що надходять як гуманітарна допомога.
"За програмою "Доступні ліки" пацієнти як і раніше можуть отримувати ліки безоплатно або з невеликою доплатою. До програми входять лікарські засоби проти серцево-судинних хвороб, діабету І типу (інсулінозалежний) та ІІ типу, бронхіальної астми, розладів психіки та поведінки, епілепсії, нецукрового діабету, а також препарати для профілактики інфарктів та інсультів", — йдеться в повідомленні.
Для отримання ліків пацієнти мають звернутися до сімейного лікаря або до лікарні за призначенням на лікарський засіб. Ліки як гуманітарна допомога надходять практично на всі заклади "первинки".