У Херсоні окупанти "підсилюють" міську "ВЦА": так, непублічному й непопулярному у населення псевдомеру Олександру Кобцю призначили першого заступника. Ним став колишній директор Херсонського бавовняного комбінату, бізнесмен-боржник та єгиптолог-самоучка – Сергій Рибачок.
Про це повідомляє місцеве видання "Мост", яке характеризує Рибачка як "міського божевільного". Що цікаво, таку ж характеристику свого часу політолог Володимир Молчанов дав іншому херсонському гауляйтеру – Кирилу Стремоусову.
Призначення таких неоднозначних осіб на керівні пости свідчить про значний кадровий голод у середовищі окупантів та колаборантів.
Сергій Рибачок народився 1961 року в Херсоні в родині робітника. У 1983 році закінчив Херсонський сільськогосподарський інститут за спеціальністю інженер-гідромеліоратор, в 2006 році – ХДАУ як менеджер-економіст.
Кар'єру розпочав у 1983 році як головний гідротехнік радгоспу в Чугуєвському районі на Харківщині. З 1985 року працював заступником голови колгоспу "Комунар" на Миколаївщині. У 1987 році кардинально змінив процесію і став заступником директора школи №52 м. Херсона (не маючи педагогічної освіти і досвіду).
На початку 1990-х подався у бізнес, заснував спочатку МПП "Тайфун" – транспортно-експедиційне підприємство, а потім ТОВ "Амалтея" – виробниче підприємство з виготовлення телевізорів.
У 2002-2004 роках був головою правління ВАТ "Херсонський бавовняний комбінат". Саме він став останнім керівником в історії цього колись унікального та успішного містоутворюючого підприємства. Рибачок обіцяв "відродити ХБК", але саме за час його керівництва комбінат остаточно занепав.
За інформацією "Мосту", компанія "Амалтея" Рибачка з 2017 року винна банкам сотні мільйонів гривень. Загалом бізнесмен має невиконаних фінансових зобов'язань на суму понад 6 млн доларів.
"Сам же Рибачок, у вільний від схем по розведенню банків час, займався історією Єгипту та балотувався у парламент. Щодо останнього, то Рибачок відомий в херсонській медіаспільноті як замовник піару, за який "забував" розраховуватися. Звісно, йдеться про замови "повз" виборчого фонду, до яких чимало херсонських медіа ставилися дуже лояльно", – зазначають журналісти.
Василь Астіон – зять депутата Дніпропетровської облради, засновника Dnipro Agro Group Михайла Кошляка, колишній депутат Дніпропетровської обласної ради, у 6 скликанні парламенту (2007-2012 роки) "посіпачив" на громадських засадах у Хомутинніка.
Засновник родинної групи "Кошляків-Астіонів" – депутат, бізнесмен, меценат і спортивний функціонер Михайло Кошляк – неодноразово фігурував у рейдерських скандалах і небезпідставно вважається одним із тіньових господарів Дніпра.
Нагадаємо, як зауважив "СтопКор", більшість херсонських колаборантів, що увійшли до окупаційної адміністрації міста, раніше намагались посісти крісло мера.
СтопКор