Помітних проривів на жодному з напрямків у Росії немає. Про це кажуть експерти Institute for the Study of War.
Протягом дня 27 квітня російські окупаційні війська здійснили "невеликі, але стійкі" наступи на Ізюмському напрямку та вздовж лінії фронту на сході України. Туди Росія перекинула додаткові сили та тактичні ракетні частини, що й допомогло трохи просунутися.
Їм вдалося захопити кілька невеликих населених пунктів на захід від окупованого Ізюма. Експерти припускають: активність на цій лінії наступу може свідчити про плани росіян обійти з флангу українські сили, які тримають оборону на шосе до Барвінкового та Слов'янська. Далі вони, ймовірно, мають намір повернути на південь.
Незважаючи на безперервні потужні бомбардування і продовження спроб штурму комбінату "Азовсталь" у Маріуполі, окупантам так і не вдалося зламати опір захисників міста. Водночас на 28 квітня вони анонсували "престур" у зруйнований Маріуполь для пропагандистських російських та кількох лояльних закордонних ЗМІ.
На Херсонському напрямку рашисти готують новий наступ, метою якого є захоплення всієї території цієї південної української області. Зробити це Росія планує протягом найближчих кількох днів, проте українські військові зривають плани окупантів і проводять успішні контратаки.
На вже окупованих територіях Херсонщини рашисти готуються до оголошення створення "Херсонської народної республіки", попри безперервний масовий опір місцевих жителів.
Констатують фахівці й продовження підготовки Росії до завдання ракетного удару по окупованому російськими військами молдовському Придністров'ю. Гауляйтери РФ у так званій Придністровській молдовській республіці вже заявили, що Україна нібито готується до атаки на російський анклав у Молдові. При цьому українська розвідка констатує підготовку до ракетного удару по Придністров'ю з боку російських окупантів. У його скоєнні Росія має намір звинуватити Україну.
На тлі фейків про "українську загрозу", що розганяються, фіксується підвищення бойової готовності російських і місцевих військових сил.
На думку експертів, те, що відбувається довкола Придністров'я, може свідчити про наміри РФ втягнути регіон у війну з Україною, залучити резервні сили, що знаходяться там, і розпочати обстріл України з окупованої частини Молдови.
Супутній "профіт" для Росії у разі реалізації таких планів – посилення напруженості в Молдові та Румунії з метою чинити додатковий тиск на НАТО. Мета – змусити Альянс знизити військову допомогу України або відтягнути сили НАТО до Румунії, створивши загрозу ширшої ескалації.
На окупованих територіях рашисти викрадають українців для майбутніх обмінів полоненими. ГУР МОУ також повідомляє про масштабні "фільтраційні заходи" у Харківській, Запорізькій, Херсонській, Миколаївській, Луганській та Донецькій областях. "Фільтрації" зазнають чоловіки призовного віку, колишні військовослужбовці, співробітники правоохоронних органів, а також проукраїнські активісти. Їх затримують – і будуть допитувати, катувати і, можливо, страчувати.
Також захоплених заручників окупанти відправляють до окупованого Криму для "поповнення обмінного фонду" – їх збираються міняти на полонених військовослужбовців РФ.
Є також інформація, що дозволяє стверджувати, що частину заручників використовують для зображення військовополонених на запланованому на 9 травня "параді полонених". Так само Росія робила в окупованому Донецьку в 2014 році.
27 квітня також сталися чергові вибухи у Бєлгороді та Воронежі. Це могли бути безпілотні чи ракетні удари по логістичних центрах у цих містах. При цьому не виключено, що ці вибухи Кремль має намір використати як привід для ескалації або виправдання нових воєнних злочинів Росії в Україні.
OBOZREVATEL