Прокуратурою Херсонської області задокументовано викрадення російськими окупантами 137 людей, 54 людини були звільнені, доля інших невідома. Серед них - як звичайні люди, так і представники органів місцевого самоврядування, активісти, учасники мітингів, журналісти, волонтери, учасники АТО/ООС.
Про це Володимир Калюга, керівник Херсонської обласної прокуратури повідомив у програмі «Питання національної безпеки» з Валентиною Самар (проект Центру журналістських розслідувань).
Відповідаючи на питання щодо єдиного повного списку осіб, які були ймовірно викрадені російськими військовими у період окупації області, прокурор зазначив, що до Єдиного реєстру досудових розслідувань (ЄРДР) занесено відомості щодо 137 осіб.
«Загалом захоплено 137 осіб. Це ті факти, про які нам відомо, відомо поліції в Херсонській області. Бо деякі люди все ще звертаються на 102. Хочу повідомити, що ці телефонні дзвінки переадресовуються на одну з західних областей України і ця інформація до нас доходить, вноситься в ЄРДР. Ми намагаємося задокументувати факт: що з цією людиною відбулося, хто її викрав, які тілесні ушкодження заподіяно і де вона зараз. Стосовно журналістів, їх було четверо викрадено. Один журналіст загинув. Із цих чотирьох не повернувся лише Олександр Гунько (головний редактор видання «Нова Каховка. City – ред.), про якого ви казали. Чекаємо», – сказав Калюга.
За його словами, серед 137 викрадених російськими військовими є як прості люди, так і представники органів місцевого самоврядування, активісти, учасники мітингів, волонтери, учасники АТО/ООС.
«Їх викрадають на блокпостах, їх викрадають з дому, проводячи незаконні обшуки. З єдиною метою — залякування населення, встановлення окупаційного режиму, щоб люди не виходили на вулиці, не заявляли окупанту, що Херсонщина — це Україна», – сказав Калюга.
За його словами, всі ці факти документуються, працюють оперативні підрозділи в тісній взаємодії з військовою службою правопорядку, щоби з’ясувати, які ж саме військові частини ЗС РФ чи незаконні збройні формування з так званих республік «ЛДНР» там перебувають.
«Вся ця інформація збирається. З усіма людьми, які звільнилися з полону, ми намагаємося встановити зв’язок, щоб допитати їх в режимі відеозв’язку: де і з ким вони перебували в полоні? Тобто виконуємо роботу, яка тільки може бути виконана в цей час», – сказав Калюга.
Повну текстову версію інтерв’ю з Володимиром Калюгою на сайті ЦЖР та дивіться на каналі в YouTube.