Як повідомили у Херсонській міській раді, вакцинація від поліомієліту розпочнеться вже в кінці цього місяця. Стосуватиметься вона дітей віком від 6 місяців до 6 років, які ще не мають такого щеплення або отримали його з порушенням Національного календаря профілактичних щеплень. Використовуватиметься інактивована поліовакцина (ІПВ). Після завершення цього етапу планують ще три тури додаткової імунізації дітей до 6 років оральною поліовакциною (ОПВ). Батькам дітей, які пропустили одне або обидва щеплення, рекомендовано звернутися до педіатра чи сімейного лікаря.
В Україні вакцинація від поліомієліту входить у перелік обов’язкових щеплень. Їх можна безкоштовно зробити у державних медичних закладах. Вакцини, які використовують всі клініки, зокрема й, приватні безпечні, зареєстровані та дозволені для використання в нашій країні. План щеплення дітей затверджений наказом МОЗ (30.12.2021 № 2922). Документ розроблений за рекомендаціями національних та міжнародними експертів після того, як спалах поліомієліту виник на Рівненщині та Закарпатті (восени 2021 року).
Поліомієліт — небезпечне вірусне захворювання, яке може спричинити невиліковний параліч і навіть смерть. Часто носії цього вірусу не мають жодних симптомів хвороби або плутають їх із симптомами ГРВІ чи розладу шлунку, проте продовжують інфікувати інших, якщо ті не мають достатньої кількості щеплень. Як передбачено Національним календарем профілактичних щеплень, від поліомієліту дітей вакцинують у 2, 4, 6, 18 місяців, 6 і 14 років. На жаль, всю ступінь небезпеки недуги усвідомлюють не всі батьки. Середній рівень охоплення щепленням від поліомієліту в Україні ледь перевищує 71?% за необхідних 95?%.
Марина САВЧЕНКО
Новий день