
Створити таку виставку надихнули чаплинські та великолепетиські майстрині, які роблять солом’яних павучків – старовинну різдвяну українську прикрасу, розповідає Наталія Вигоднер. Порахувати експонати на цій виставці складно, та об’єднує їх те, продовжує жінка, що більшість створені із природних матеріалів, які майстри Херсонщини заготовляли з травня спеціально для цієї виставки.

"Це треба було заготовити збіжжя, заготовити трави, солому, сіно. На жаль, цього року були дуже мокрі жнива. Багато хто жалівся, що матеріали не дуже придатні. У дідухах наших майстрів зустрічається і рис, і просо, і овес, і пшениця, і різні трави, які виростають тут, у нас, на Херсонщині. Багато виробів з талашу – кукурудзяного листя. Наші майстри дуже його полюбляють", - каже Вигоднер.

На виставці представлений обласний дідух – спільна робота майстрів різних територіальних громад. Він заввишки 2 метри, зібраний з кількох сотень декоративних деталей, у нижній частині є мотанковий вертеп, деякі декоративні елементи подарували майстрині з Західної України, розповідає Олена Колодич із села Чорнянка.
" Розпланували, хто що буде робити. У нас є майстриня Тамара Петроченко. Вона робила квіти з талашу. Це вона вдома з дітьми, їх понад 500 штук тут. Інша майстриня робила оці дзвіночки. Ще одна майстриня Тетяна Кравець зробила зірку, яка там зверху. І ці ноги, їх треба було з пшениці, якої мало було, зробити шикарні ноги стоячі", - каже Олена Колодич.
На виставці є два різдвяних столи: католицький з дерев’яним вертепом та православний. Майстриня Ольга Завальнюк розповідає, що вивчає німецьку культуру, бо на території Херсонщини живуть багато національних меншин. Свої знання жінка втілила у спеціальному різдвяному календарі.

Микола Левченко, декан факультету культури й мистецтв державного університету прийшов на виставку разом зі студентами.

Виставка працюватиме до кінця січня.
suspilne.media