Пікетувальники, які працюють у пекарні, вимагали залишити її на місці, адже це — їхні робочі місця. Вони також пояснювали, що їм потрібно годувати родини, а міська влада не йде на поступки і начебто має претензії до документів.
Йдеться власне про проєкт рішення виконавчого комітету Херсонської міської ради, який має відбутись 4 листопада. На це засідання винесений проєкт про демонтаж комплексу павільйонів (в кількості п’яти штук), без належно оформлених дозвільних документів. Справа у тому, що за документами ця споруда пекарні — це 5 павільйонів (тимчасових споруд), а за фактом — одна капітальна споруда (будівля). Паспорти прив’язки (документи, необхідні для тимчасових споруд) видали у 2020 році, а скасували у зв’язку із тим, що будівля капітальна і не відповідає паспортам прив’язки, 19 січня 2021 року.
Підприємці звернулись до суду, аби скасувати наказ про анулювання паспортів прив’язки — і програли в апеляції. Відповідно міська рада керується Постановою апеляційного суду та іншими документами, які не просто дозволяють, а зобов’язують раду демонтувати незаконні будівлі:
— частина четверта статті 28 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності»,
— п 5 ч 1 статті 16, статті 34, 40 Закону України «Про благоустрій населених пунктів»,
— п 1.1, 2.3.3.7, 2.6.5 Правил благоустрою території, забезпечення чистоти і порядку в м. Херсоні, затверджених рішенням міської ради від 31.05.2011 №221,
— Положення про Інспекцію з контролю за благоустроєм Херсонської міської ради, затвердженим рішенням міської ради від 18.06.2021 № 346,
— Наказ управління містобудування та архітектури департаменту містобудування та землекористування Херсонської міської ради № 8 від 19.01.2021 “Про анулювання паспортів прив`язки тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності”, яким анульовано паспорт прив`язки тимчасової споруди №17 від 17.04.2020 р,
— Постанова П’ятого апеляційного адміністративного суду м. Одеса від 21.07.2021 по справі №540/211/21,
— пп 7 п «а» ч 1 ст 30, ч 1 ст 52 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»
Виходить, що Херсонська міська рада діє чітко в рамках Закону, натомість підприємці спочатку замість тимчасових споруд встановили капітальну (це зовсім інший набір вимог, якщо діяти за Законом), а тепер шантажують міську раду, маніпулюючи працівниками пекарні, які дійсно можуть позбавитись роботи, але не через дії міської ради, а через намагання підприємців діяти поза рамками Закону.
Наразі підприємці подали касаційну скаргу, але дія рішення про анулювання паспортів прив’язки вступає з моменту апеляції. Отже, Херсонська міська рада цілком може демонтувати капітальну будівлю, яка за документами є 5-ма павільйонами.
Чесна влада