21 липня сайт міськради Херсона повідомив, що того ж дня члени виконавчого комітету підтримали рішення щодо обмеження руху великовантажівок по вуличнодорожній мережі Херсонської територіальної громади
І вже з 23 липня в місто вдень не пускатимуть фури. Але прийшло 23 липня й... фальстарт.
«Відповідно до затвердженого виконкомом рішення, з 23 липня в’їзд у місто великогабаритних автомобілів із 6:00 до 20:30 і до закінчення проведення робіт і стабілізації температурного режиму – заборонено. Проект рішення розроблено за дорученням міського голови Ігоря Колихаєва з метою збереження цілісності дорожнього покриття, зокрема в період тривалої спеки та забезпечення стабільної життєдіяльності міста. Наразі відведені місця для відстою вантажівок у денний час. Контролюватиме рух великогабаритних транспортних засобів управління патрульної поліції», – цю інформацію оприлюднили на сайті міськради 21 липня.
Дійсно, рішення правильне, адже не хочеться, щоб вантажівки псували тількино відремонтовані дороги. На вулиці стоїть спека, й асфальт нагрівається, мабуть, понад + 40оС. А під вагою фур покриття, як пластилін.
Як відомо, ще з 1 червня в Україні діє тимчасова заборона на проїзд вантажних автомобілів дорогами державного значення при температурі від + 28оС. Заборона стосується транспортних засобів фактичною масою понад 24 тонни й навантаженням на вісь більш ніж 7 тонн.
Водночас дозволено їздити в спеку вантажівкам, які перевозять небезпечні вантажі, те, що швидко псується, живих тварин і птицю, а також транспорту, діяльність якого пов’язана із запобіганням або ліквідацією наслідків надзвичайних ситуацій. І це обмеження введено Державним агентством автомобільних доріг України, яке керується вимогами Законів «Про дорожній рух», «Про автомобільні дороги» та постанови Кабінету Міністрів.
Чи запрацювала анонсована заборона 23 липня в Херсоні? Як будуть карати порушників (адже можуть траплятися неслухняні водії)? Чи визначили точки контролю на всіх в’їздах до Херсона, щоб ніхто не просочився?
Зранку 23 липня з цими запитаннями «Гривна» звернулася в прес-службу управління патрульної поліції Херсонщини. Але, як там повідомили, на той час розпорядження голови міста Ігоря Колихаєва не було оприлюднено на сайті міськради (а тільки сама новина та дописи в соцмережі) та не надіслано до управління патрульної поліції. Отож немає документа – звісно, нічого не організовано.
Та трохи згодом, після 14:00, чиновники «наздогнали» свою новину. В редакцію «Гривни» передзвонили з прес-служби патрульної поліції та повідомили, що ось щойно надійшов документ. І він трохи відрізняється від інформації раніше опублікованої на сайті мерії. Зокрема там інший період заборони:
«Із 23. 07. 2021 року встановлюється тимчасове обмеження руху в денну пору доби, з 8:00 до 20:00, до настання сприятливих погодних умов (температура повітря нижче +28°С) і стабілізації температурного режиму для великовагових і великогабаритних транспортних засобів фактичною масою понад 24 тонни й навантаженням на вісь більш ніж 7 тонн».
Але це тимчасове обмеження руху не розповсюджується на транспортні засоби, які зазначено вище.
Однак 23 липня постів ще не було. Але патрульні зокрема визначилися, що забезпечуватимуть контроль за рухом фур на дорогах міста, організувавши відстій транспорту за такими напрямками: Бериславське шосе – в районі Iнституту зрошуваного землеробства НААН і в районі ТОВ «Данон Дніпро»; Миколаївське шосе – в районі знаку «Херсон» при в’їзді в місто; зі сторони Білозерки – при в’їзді в Приозерне (Комишани); зі сторони Комишан – в районі міського кладовища; зі сторони Антонівки – в районі автомобільного моста через річку Дніпро.
24 липня пости патрульних таки з’явилися. Але зокрема з боку Берислава фури все одно потрапляють у Херсон. Адже деякі хитромудрі повертають на село Садове, поворот на яке раніше ніж пост поліції. А звідти прямують через Антонівку до Херсона. Причому «новий» маршрут обізнані водії вантажівок проложили собі завчасно, коли ще й посту патрульних не було. Щодо цього мешканці Садового навіть поскаржилися в поліцію.
«Представник поліції порадив написати заяву до сільського старости з клопотанням установити знак 3.3. Таким способом це надасть патрульній поліції можливість зупиняти вантажівки. В даний час немає законного права забороняти їм проїзд. Декілька днів тому в селі збирали підписи до старости з метою вирішення цього питання», – написала в соцмережі мешканка села Богдана Горбачук.
До речі, що стосується покарання неслухняних водіїв, то в прес-службі пояснили: якщо водій вантажівки не послухає патрульного й продовжить рух у місто, то його однаково зупинять і випишуть постанову за невиконання вимог поліцейського про зупинку.
Алёна ШНАБСКАЯ, Гривна