
Коли ж постачальник подав до суду, у КП «Херсонкомунтранссервіс» зайняли «страусину» позицію, уникаючи отримання матеріалів позову та не з’являючись на слухання. Де поділися кошти, які міськрада заздалегідь надавала з бюджету на забезпечення навігації, так і залишилося невідомим. Та це не завадило суду зобов’язати відповідача сплатити не тільки 137 тисяч гривень основного боргу, а ще й понад 8 тисяч гривень відсотків річних, інфляційних втрат, судових витрат.
Схожа історія – і з акціонерним товариством «Херсонліфт». 24 листопада 2020 року воно укладає з Департаментом житлово-комунального господарства договір підряду з капітального ремонту ліфтів у багатоповерхівці по Бериславському шосе,10-а на 155 тисяч 308 гривень. Роботу виконали, а грошей все немає та й немає. Замовник і про недоліки не заявляє, і акту виконаних робіт чогось не підписує. А коли ж підрядник подав позов до суду, міськрада попросила відмовити у задоволенні вимог «через відсутність фінансування з міського бюджету». Але для чого ж тоді укладали угоду, якщо не збиралися її виконувати? І в фіналі – також судове рішення стягнути з Департаменту ЖКГ 151 тисячі 732 гривні. Та якби ж воно було одне!
У Єдиному реєстрі судових рішень тільки впродовж останніх тиждень оприлюднили з десяток подібних документів про муніципальні борги, які хоч-не хоч, а доведеться відшкодовувати. І не тільки одного лише Департаменту ЖКГ чи комунального підприємства «Херсонкомунтранссервіс», а й «Херсонелектротрансу», «Херсонтеплоенерго», інших. Якщо ж відшкодування в обумовлені законом терміни не відбудеться, то в боржників можуть арештувати рахунки й майно. Тобто діяльність комунального господарства обласного центру з легкої руки чиновників-«реформаторів» буде паралізована. От тоді буде «весело» вже не тільки чиновникам, а й усьому місту!
Сергій ЯНОВСЬКИЙ
Новий день