2 квітня в одному із ТРЦ Херсона відбулася акція на підтримку людей з аутизмом. Відвідувачам центру батьки розказували про порушення психофізичного розвитку та показали особливий світ дитини з розладом аутичного спектра.
Вони сприймають світ по-іншому і їм важче адаптуватися у соціумі, але вони такі ж діти, як і усі. За словами Лариси Громакової, представниці громадської організації "Аутизм. Особливий Всесвіт”, люди мало з цим обізнані. Тому у День поширення інформації про аутизм зібралися у людному місці і розказали, що це таке, як необхідно поводитися з такими дітьми та показали, що такі діти вміють.
Богдану – 15. Він грає на барабанах, займається танцями, спортом, захоплюється театром. І все це попри діагноз аутизм. Нове захоплення Богдана, каже його батько – спів. Займається майже 2 роки, але з перервами. За останні місяці є значний прорив. Богдан став чіткіше вимовляти звуки і говорити великими реченнями."Він - різностороння дитина. Тому усюди ходимо, але іноді буває, що через свої особливості він недовго чимось захоплюється. Переключається на щось інше. Але завжди до будь-якої справи відноситься дуже серйозно. До заходів готується ретельно, віддається повністю", - каже батько дитини з аутизмом Микола Щукін.
Ганна Маленька з дітьми займається вже 4 роки. Починала із занять на барабані, потім на прохання однієї мами почала навчати дітей танцям.
"Мене часто питають, для чого це тобі? По-перше, мені цікаво. По-друге, це корисно. Для вчителя це дуже важливо, що ти несеш користь. Це корисно батькам, які релаксують під час танцю. Іноді вони приходять втомлені, а після йдуть від мене задоволені. Діти це бачать і теж радіють. Це - релаксація для двох", - говорить вчителька танців Ганна Маленька.
Данило - активний хлопчик і відвідує різні гуртки. Але він не любить людні місця, боїться різних звуків, тому ходить у навушниках, - розказує мама хлопчика Марія Немятова.
"Півроку тому ми ще не могли виходити на такі заходи. Гучна музика дуже впливає на нього. Сьогодні він цілу годину провів серед дітей. Ми сьогодні виступали. Грали на барабанах. Це - для нього прогрес.", - каже Марія Немятова.
Діти з аутизмом - талановиті, творчі, здібні, треба лише комплексна робота батьків, дефектологів, педагогів і лікарів, розказує Лариса Громакова. І це - робота не одного дня.
Суспільне Херсон