З 25 серпня у 10 пасажирських поїздах київського напрямку діє пілотний проєкт Укрзалізниці: їх супроводжує воєнізована охорона. У Херсоні це потяги 101 і 102 Херсон-Київ, Київ-Херсон.
О 5:30 ранку на вокзал прибув потяг Київ-Херсон. Стрільці воєнізованої охорони Євген Бжежинський та Іван Скубець виходять на перон. В дорозі вони щодві години обходять кожен з 14 вагонів, - розповідає Іван. Із собою у чоловіків гумові кийки, наручники, газові балончики, нагрудні камери. З провідниками охоронці підтримують цілодобовий телефонний зв’язок.
"В основному пасажири привітні, спокійні. Люблять, коли жартуємо з ними. Ніяких ексцесів поки не було. Це тільки початок,а початок завжди важкий. Дякують нам, що ми ходимо. Кажуть, на душі легше. Почуваються спокійніше. Де стоянки 20 хвилин, ми ходимо патрулюємо перони, звертаємо увагу на людей, Які виходять, які заходять. Так легше орієнтуватися", - додав Іван Скубець.Цей пілотний проєкт діятиме орієнтовно до 31 грудня 2020 року, - розказав виконувач обов’язків начальника сектору з організації служби з охорони об’єктів та вантажів Херсонського загону воєнізованої охорони Сергій Лютко:
"Щодобово по поїздах Херсон-Київ, Київ-Херсон супроводжують два стрільці херсонського загону. Виходять щодобово на відправлення поїзду. Супроводжують дані поїзди до Києва. У Києві пересадка на поїзд Київ-Херсон. І у зворотному напрямку ті ж стрільці супроводжують".
Провідники та начальник потягу з нами спілкуватися відмовились. Пасажири розповіли, що роботою охорони задоволені.
Ми запитали у представників Укрзалізниці, які обов’язки у воєнізованої охорони. Отримали таку відповідь:
"Працівники воєнізованої охорони при охороні пасажирських поїздів діють лише відповідно до вимог чинного законодавства, яке передбачає:
- надання допомоги працівникам поїзної бригади в разі виникнення порушень правил поведінки громадян на залізничному транспорті;
- вимагати від пасажирів (осіб) припинення порушення правил поведінки громадян на залізничному транспорті, дотримання законності та правопорядку;
- у разі необхідності під час виконання службових обов’язків працівники воєнізованої охорони мають право застосовувати спеціальні засоби (наручники, гумові кийки, засоби зв'язування) у випадках і порядку, передбачених законодавством.
Камери відеонагляду встановлені майже у третині вагонів, що на сьогодні задіяні у перевезеннях".
Суспільне Херсон