Кандидатом у парламент від президентської політичної сили «Слуга народу» по мажоритарному округу став Олексій Ковалев – юрист за освітою, засновник і директор великого аграрного підприємства у Голій Пристані. Це його перша спроба потрапити на політичну арену України. Про похід у Верховну Раду, політику, перші кроки команди Зеленського, війну та анексію Криму з кандидатом спілкувалися наші журналісти.
Олексію, чому, маючи успішний бізнес, ви вирішили піти у політику? Та чому саме від «Слуги народу»? Як відомо, люди, які мають великий бізнес йдуть у нардепи, щоб лобіювати свої інтереси. Тим паче, якщо є рейтингова політична сила.
Рішення щодо того, чи йти в політику не прийняте було одразу. Я думав про це багато часу, але вважаю, що в країні необхідно змінювати політичний клас та засоби та способи керування державою. Партія «Слуга Народу» є новою політичною партією, принципи якої я повністю підтримую.
Так, дійсно я маю нормальний бізнес, в якому чітко врегульовані та налагодженні процеси. Але мій бізнес взагалі не пов‘язаний з державними закупівлями, жодного разу чи підприємства, які пов’язані зі мною не приймали участь у державних закупівлях. Для прикладу, ми розробляємо проекти землеустрою, 99% наших клієнтів фізичні особи. Як можливо лобіювати власні інтереси на рівні парламенту? Крім того, я є практикуючим юристом в сфері земельного та податкового права, тому я знаю, що робити у парламенті.
Одразу після презентації кандидатів по мажоритарці, «доброзичливці» почали чорну кампанію по їх дискредитації. Зокрема, вас звинуваючуть у «віджимі» землі та інших брудних справах. Це фейк? Та як ви до цього ставитесь?
Прийшовши до парламенту, необхідно прийняти закон про наклеп. На мою думку, даний закон полегшить життя багатьом громадянам. До фейків по відношенню до себе ставлюсь з іронією. Також хочу зазначити, що ні партія «Слуга народу», ні я не будемо замовниками або виконавцями брудних замовних статей на конкурентів, або створювати акаунти для цих цілей в соціальних мережах.
Відзначу, що юрист - специфічна професія. В будь-якому разі, при вирішенні спору одна із сторін завжди буде негативно ставитись до іншої. Тому успішна юридична практика може так відображатися на мені, як на кандидаті у народні депутаті не зовсім позитивно. Адже у всіх є «доброзичливці».
Ваші перші кроки та законопроекти, якщо вас оберуть до Верховної Ради.
Перші кроки - це праця й лише праця. Перші законопроекти будуть стосуватися земельного та податкового законодавства. Важливо врегулювати земельне питання, а саме передачу земельних ділянок до відання органів місцевого самоврядування. Кінцевим етапом цього процесу є закінчення земельної реформи, яка вже проводиться не один десяток років.
Другий законопроект - запровадження пільг агровиробникам, шляхом повернення спеціального режиму ПДВ малим та середнім господарствам, та запровадження пільг за електрику та водокористання. Третій проект має перезавантажити медичну реформи. Батьки, медики і я, ми бачимо це гостре питання та проблемі наочно. Але я його сьогодні не можу вам розкрити, оскільки воно є досить широким і не вистачить місця для інтерв`ю
Зараз кандидати роблять ставку на свої округи, відкривають дитячі майданчики під своїми благодійними фондами, даруючи подарунки, влаштовують концерти. На вашу думку, чи правильно це? Та як ви бачите свою передвиборчу кампанію?
Я не будую майданчики, не відкриваю благодійні фонди, не роблю концертів, оскільки вважаю, що потрібно створити людям необхідні умови та правила гри, запроваджуючи прогресивне законодавство. Тоді громади та люди на місцях самі визначаться, що необхідно робити і що будувати. До кампаній конкурентів ставлюсь філософськи, оскільки у кожного кандидата своя стратегія.
Ми не займаємося брудними технологіями, підкупом тощо. Кампанія побудована на позитиві, що ми можемо змінити країну тільки працюючи разом по схемі «Президент-Парламент». Ці вибори - це оцінка 28 років правління тих політиків, які кожні 5 років дають нові обіцянки. Ви відчули покращення?
Ви позиціонуєте себе як нове обличчя у політиці. Яким на вашу думку має бути сучасний політик?
Нове обличчя - це добре. Я маю нові підходи для управління державою. Вважаю, що коли молоде покоління прийде до влади, тоді країна зміниться на краще. Я був на з`їзді партії, там 90% - це молоді люди від 30-40 років, які досягли успіху у свої професії чи галузі та прагнуть змін. Мені 30 років, я біля 10 років працюю в галузі права, чому ні? Принципово необхідна заміна старої політичної еліти. За 28 років Незалежності є великий прогрес в розбудові держави? Ні!
Політик має буди адекватною людиною з нормальним розумінням проблематики питань. Наприклад я не хочу бути бовтуном і обіцяти людям те, чого не зроблю. Для прикладу, я не розуміюсь в оборонній сфері, освіті, і не буду займатися цими питаннями. Але я розумію податкове законодавство, земельне, медицину. Тобто, сучасний політик повинен виокремлювати головне і другорядне.
Народний депутат має піклуватися лише своїм округом чи усією країною?
Я бачу в коментарях в соціальних мережах питання до себе: «а що він зробив для округу?». Я дам відповідь - нічого, оскільки не працював в парламенті й не був у владі. Піклування округом та країною є пов’язаними питаннями, оскільки не буди країни без округу, так і навпаки. Крім того, те, що депутати обіцяють вирішити проблеми на окрузі (дороги, медицина, освіта), неможливо вирішити окремо без держави. Банально не вистачить коштів, а точково вставляти вікна, латати 100 метрів асфальту - це не рівень депутата ВР.
Як ви ставитесь до протистояння між діючими нардепами та Президентом? Позачергові вибори все ж таки зможуть змінити ситуацію?
Не повинно бути протистояння між Президентом та Парламентом, тоді буде плідна робота. Вважаю, що партія «Слуга народу» може створити за допомогою нас, кожного мажоритарника, монокоаліцію, і тоді на 100 відсотків відповідальність буде за нами. Але при цьому ми матимемо можливість змінити країну та провести конче необхідні реформи.
Позачергові вибори можуть змінити стару еліту, яка просякнута корупцією, та систему управління країною.
Херсонщина – регіон прикордонний. Чи є у команди Зеленського та особисто у вас бачення та план щодо повернення півострову Крим до складу України? Та чи можливо зупинити війну в Україні?
Конфлікт на Сході вдасться припинити. Я вважаю, що військовий збір необхідно замінити збором на відновлення Донбасу. Наприклад, я готовий зробити внесок у відновлення окупованої території після її звільнення. І це буде правильно. Це зробили в Німеччині після об`єднання. Спеціальний податок платили усі німці, і ми повинні теж об’єднатись і показати, що ми можемо.
По Криму - досить важке питання. Повинно робити зміни у країні та показати, що в Україні краще ніж у Криму при діючий владі.