Сьогодні спілкувався зі студентами у форматі human library. З цією ідеєю до мене звернулася голова профкому студентів та аспірантів ХДУ Олександра Писларь. Подібні зустрічі варто проводити хоча б раз на рік, адже це чудова можливість дізнатися, що турбує студентів та відповісти на їхні запитання (в кінці зустрічі практично кожен студент мав можливість поставити питання).
У своїй не зовсім короткій передмові ? згадав про принцип консервної банки (від Бекешкіної): коли йдеш у похід з важкою ношею, хочеться залишити речі. Але замість цього ти береш у свого друга консервну банку (звісно, не для того, щоб поїсти ?), кладеш в рюкзак і - відчуваєш прилив сил. З точки зору фізики абсолютно система не працює, проте на психологічному рівні - навпаки. Ти допомагаєш другові й це відкриває "друге дихання" . Тобто, якщо у нас є можливість розкрити свої внутрішні сили, то ми здатні подолати будь-які перешкоди.
Факт, який мене здивував: за результатами опитування фонду «Демократичних ініціатив» 15% студентів зізналися, що з них вимагали хабар, проте для 60% домовитися простіше, аніж навчатися самостійно. І при цьому всі хочуть змін?
Вперше відкрите спілкування перед такою великою аудиторією! Формат потребує відвертості, тож питання були різними: викликали хвилювання, почуття ностальгії та інші емоції. Але я задоволений, адже студенти повинні відчувати, що вони тут головні, а наша задача – обслуговувати їх інтереси.
Мене відкривали як особистість, освітянина та бізнесмена. Тож я поділився своєю формулою щастя: ніколи не шкодувати про те, що було в минулому. А щастя в свою чергу – це баланс між амбіціями та їх реалізацією.
Говорити дійсно було про що, адже за останній час у Херсонському державному університеті відбулося багато змін, серед яких:
- відкриття сучасного спортивного майданчика;
- відкриття 5 лабораторій;
- оновлення спортивної зали;
- відкриття міні-їдальні «Універ» в 5-му корпусі;
- відкриття медичного факультету;
- приєднання Генічеського медколеджу;
- приєднання Бериславського педколеджу;
- оновлення актової зали;
- відкриття коворкінг-центру та конференц-зали;
- будівництво басейну;
- будівництво їдальні.
Зроблено багато, але хочеться зробити ще більше. Тут важливу роль відіграє готовність до змін. Три ключові речі, які ми повинні змінити у вищій освіті:
- змінити систему управління – ректор не є головним?
- нова модель фінансування;
- система вимірювання якості освіти.
Кожна людина сама формує своє майбутнє, тож ім’я університету роблять не викладачі, а успішні випускники. Вища освіта для людини – це її імунна система. Тож нехай гаслом для кожного студента буде: «I can do!».
Олександр Співаковський, народний депутат України