Тренінг з навчальної програми проекту «Голос громади в місцевому самоврядуванні» проводився в рамках програми «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE) в Херсонській області. Участь у заході взяли представники та представниці Кочубеївської об’єднаної територіальної громади (далі ОТГ), Музиківської ОТГ, Новоасканійської ОТГ, Присиваської ОТГ та Чаплинської ОТГ.
«Бюджет участі дає в громаді більше комунікації, через спілкування громадян між собою. Це соціальний капітал, який з часом збільшується, і основою якого є спілкування. Друга річ, яку дає бюджет участі, - це збільшення родзинок привабливості міста. Завдяки громадянам ми в місті отримаємо такі речі, про які влада могла б навіть і не задуматися. Як приклад, соціальне таксі в м.Чернігові, яке вже працювало кілька років і вирішувало проблему доступності для людей з інвалідністю. Такі соціальні проекти дають можливість побачити ті прогалини, які влада сама не бачить, а з іншого боку додають місту комфортності та привабливості і є тим до чого маємо прагнути», - зазначивтренер Павло Пущенко.
Учасники тренінгу не тільки отримали нові знання, а й можливість переглянути власне ставлення до бюджетного процесу. Зокрема, Анатолій, з Присиваської ОТГ озвучив думку, з якою погодились учасники тренінгу: «Неактивні, бо є розчарування, що все одно нічого не зміниться, а найголовніше ми мало знаємо про бюджет та звідки він в громаді береться».
Більшість учасників та учасниць відзначили, що зневіра людей у власних силах відбувається через відсутність розуміння процесу створення та використання бюджету. Про те, як формується бюджет, має знати більше людей в громаді.
«Все починається з інформування. Коли людина поінформована, вона починає розуміти, що до чого і у неї виникає інтерес. Коли людині цікаво, вона долучається до процесу бюджету»,- зазначила Любов, представниця Чаплинської ОТГ.
Маргарита, з Асканіє-Нова ОТГ, зауважила: «Інформація про бюджет має подаватися просто та доступно, зрозумілою мовою». Також учасниця тренінгу поділилась досвідом своєї громади про те, як громадяни цікавляться такою інформацією та шукають її на сайті громади, зокрема, і через соціальні мережі. «Важливо, щоб ця інформація була на сайті громади», - підсумувала Маргарита.
Наталія Дорофєєва, ГО "Громадський центр "Нова генерація”
Тренінг «Громадський моніторинг місцевих бюджетів та бюджет участі» організовано ГО «Громадський центр «Нова генерація» (м. Херсон) в рамках програми «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE), що виконується міжнародною організацією Глобал Комьюнітіз (Global Communities) та фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID). ГО «Громадський центр «Нова генерація» є регіональним партнером програми DOBRE в Херсонській області.