ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ

16:55 04/12
СБУ заочно повідомила про підозри двом військовим рф, які катували мирних мешканців Бериславщини      
16:42 04/12
Пошкодження очисних споруд у Херсоні не призведе до екокатастрофи - МВА      
16:35 04/12
"Любив Україну, свою дружину та синочка": у Херсоні попрощались з воїном Володимиром Колотілом
 
16:34 04/12
У Херсоні під час артобстрілу загинула 6-річна дівчинка, її батько — поранений, – прокуратура      
16:29 04/12
У Херсоні окупанти обстріляли перинатальний центр: у момент удару лікарі приймали пологи
   
12:47 03/12
Гатили з артилерії півтори години: війська РФ обстріляли тролейбусне депо у Херсоні      
12:45 03/12
Департамент цивільного захисту ХОДА переплатив до 40% за оборонні сітки, – звіт  
 
12:42 03/12
3 загиблих та 3 поранених мирних жителів: наслідки російських ударів по Херсонщині. Фоторепортаж  
 
12:38 03/12
Володимир Миколаєнко ініціює допомогу у звільненні херсонських полонених      
12:33 03/12
Зібрав 2 млн гривень: 12-річний хлопець з Олешківської громади понад 3 роки волонтерить на Львівщині  
 
12:32 03/12
ЗСУ відбили спробу штурму армії РФ біля Антонівського мосту      
12:30 03/12
Четверо представників Херсонщини увійшли до списку 100 українців, які формують майбутнє      
12:29 03/12
“Одні повертаються, інші виїжджають”. Скільки людей залишається в мікрорайоні Корабел у Херсоні      
14:24 02/12
ДБР продовжує викривати колаборантів, які служили окупантам у каральних установах Херсона      
12:29 02/12
На війні загинули жителі Херсонщини Владислав Сальников і Віталій Золотов      
12:28 02/12
Звільнений з полону військовий розповів, як його допитували в херсонському СІЗО      
12:27 02/12
У Комишанах російський снаряд прилетів у будинок, поранена жінка      
12:16 02/12
Росіяни атакували рятувальників, коли ті гасили пожежу на автозаправній станції у Херсоні (фото)      
12:03 02/12
У листопаді в херсонському перинатальному центрі народилися восьмеро дітей      
12:02 02/12
Троє херсонських співробітників виправної колонії перейшли на бік окупантів, – їм заочно повідомили про підозри      
20:03 01/12
Кеш ігри чи МТТ: який формат гри вибрати?      
17:06 01/12
Как продлить жизнь туристической палатки: советы, проверенные опытом      
16:35 01/12
У Херсоні помер водій комунального підприємства, поранений під час російського обстрілу      
16:32 01/12
Кремль готує нову екологічну катастрофу в Херсоні – перехоплений бойовий наказ окупантів      
16:31 01/12
На Херсонщині у межах програми «єВідновлення» погодили компенсації та житлові сертифікати для понад 100 родин      
16:29 01/12
Херсон забезпечили броньованим авто для роботи під обстрілами      
16:27 01/12
Херсонський борець посів перше місце на змаганнях у Польщі      
16:26 01/12
Ще одному співробітнику ФСБ заочно повідомили про підозру за катування цивільних на Херсонщині      
16:01 30/11
Успіх без глянцю: реальні історії, що пахнуть потом, ризиком і трішки безумством      
18:05 28/11
“Міс Херсонська область” та її родина: як на окупованих територіях формується нова еліта
 
18:03 28/11
В Естонії збиратимуть кошти на реабілітацію хлопчика з Херсона      
18:01 28/11
Успіхи херсонських освітян: науковиця отримала грант Президента, а вчитель став переможцем національної премії      
18:00 28/11
Херсонська МВА розширила програму підтримки: звільнені з полону військові та їхні родини отримуватимуть по 30 тисяч гривень      
17:58 28/11
Окупаційній ректорці херсонського вишу повідомили про підозру у колабораціонізмі  
 
17:55 28/11
Херсонка, яку окупанти вбили разом з її 6-річним сином, працювала медсестрою у міській лікарні      
17:53 28/11
Окупанти вдарили по Херсону: у місті вибухи, мешканців попередили про перебої з подачею світла та води      
15:38 28/11
Анализ и экспертиза строительных материалов: особенности, задачи, оборудование      
11:30 28/11
Історія «Любарта»: від дфтг до бригади корпусу «Азов»  
 
11:20 28/11
Замість руїн — центр життя: презентували проєкт сучасної школи на Херсонщині  
 
Все новости

Архив публикаций

«    Декабрь 2025    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 
СПЕЦТЕМЫ


    В Україні 130 тисяч переселенців повернулись на окуповані території: що змушує людей покидати “велику землю“

    В Україні 130 тисяч переселенців повернулись на окуповані території: що змушує людей покидати “велику землю“  - today.ua
    В Україні намітилась тенденція до масового повернення переселенців на окуповані території. За офіційними даними, вже повернулися близько 130 тисяч осіб. Ще більше – хотіли повернутися, але отримали відмову від окупаційної влади.

    Чому люди, яких немає підстав зараховувати до колаборантів і не патріотів України, приходять до такого непростого рішення, розповів в ефірі "Громадського радіо" радник міського голови Маріуполя Петро Андрющенко.

    Близько 130 тисяч внутрішніх переселенців, які свого часу евакуювались на підконтрольну частину України, вже повернулись на тимчасово окуповані території. Ще близько 200 тисяч людей також намагалися повернутись, але отримали відмову від окупаційної влади. Йдеться, за словами Андрющенка, насамперед, про тих людей, які змушені були покинути свої домівки після 24 лютого 2022 року.

    Найперша і найголовніша причина такої зворотної міграції – відсутність житла. У 2022-му, коли тільки почалося повномасштабне вторгнення, дуже багато власників житла на заході та в центрі України потіснились на своїх квадратних метрах, аби дати притулок біженцям. Тоді всі думали, що війна – ненадовго, максимум – на кілька місяців. Але вона точиться вже майже три роки, і кінця їй не видно.

    Держава не дала житла і позбавила допомоги

    На початку війни держава підтримала внутрішніх переселенців щомісячною допомогою. Вона була невелика: по 2000 грн на дорослих та по 3000 на дітей. Але, наприклад, матері, яка евакуювалася з дитиною, цієї допомоги вистачало, щоб винайняти десь на околиці обласного центру квартирку "без претензій". Попутно вона підшукувала собі роботу, і вже того заробітку їхній невеличкій сім'ї вистачало, аби прохарчуватись і заплатити за комуналку.

    Таких або майже таких сімей переселенців дуже багато. І всі вони, маючи ту нехитру державну підтримку (яку, до речі, пообіцяли їм виплачувати до кінця війни), якось балансували на грані виживання.

    Однак із березня 2024 року цю допомогу забрали у більшості ВПО. Держава вирішила заощадити на них, відвівши їм 12-місячний термін для отримання допомоги. Можновладці вважають, що зарплати, яку вони отримують на новому місці, переселенцям має "з головою" вистачити на все: від винайму житла і харчування до покупки речей, походів у перукарню і донатів на військо.
    В Україні 130 тисяч переселенців повернулись на окуповані території: що змушує людей покидати “велику землю“
    Але багатьом зарплати не вистачає. Через це люди, які повірили рідній країні, що вона їх не покине наодинці з їхніми проблемами, дедалі частіше списуються із родичами та знайомими, які залишилися на ТОТ, і дедалі частіше поглядають на схід. Там – окупація і ворог. Але там і рідні стіни, в яких навіть злидні переносити легше.

    "Люди, які повертаються в окупацію, розуміють, що наражаються на громадський осуд, але кожен має поставити себе на їх місце та дати відповідь на запитання, що б він робив, якби не мав даху над головою", - каже Андрющенко.


    На "великій землі" є немало резервів, щоб облаштувати житло для переселенців

    Більшість із цих людей не претендують на дорогі апартаменти. Їм просто потрібен дах над головою. Вони ладні жити в гуртожитках, у переобладнаних казармах чи ще деінде. Але держава має допомогти їм обладнати там житло.

    Усім цим мала би займатись місцева влада, яка дала притулок ВПО. Однак у місцевих громад також на це немає грошей - усе йде "нагору".

    "Питання у фізичному житлі, стінах, і вони в країні є. Чому цю проблему не вирішують — незрозуміло. Було вже дійсно багато конференцій, пропозицій використовувати студентські гуртожитки університетів, де навчання відбувається дистанційно. Таких рішень багато, приїжджали великі донори, готові їх профінансувати, забезпечити будівництво нових населених пунктів. Але все це низова ініціатива, що застрягає десь у державній бюрократії", - зауважує Андрющенко.

    Звісно, нині потреби фронту і ЗСУ – першочергові. Через це з місцевих бюджетів "вимітають" усе, що можна звідти вимести. Однак на сьогодні в Україні налічується близько 5 мільйонів ВПО. Хтось із них уже зумів адаптуватись до нового життя і цілком дає собі раду. Проте більшість цих людей гостро потребують державної підтримки, якої їх остаточно позбавили.

    Отже немає нічого дивного, що люди й надалі або виїжджатимуть за кордон, де є більше можливостей облаштувати своє життя, або повертатимуться у безвість окупації, де у них залишився власний дах над головою.

    Today.ua




    Похожие публикации

    Добавьте комментарий




    0"/>

    ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ

    16:55 04/12
    СБУ заочно повідомила про підозри двом військовим рф, які катували мирних мешканців Бериславщини      
    16:42 04/12
    Пошкодження очисних споруд у Херсоні не призведе до екокатастрофи - МВА      
    16:35 04/12
    "Любив Україну, свою дружину та синочка": у Херсоні попрощались з воїном Володимиром Колотілом
     
    16:34 04/12
    У Херсоні під час артобстрілу загинула 6-річна дівчинка, її батько — поранений, – прокуратура      
    16:29 04/12
    У Херсоні окупанти обстріляли перинатальний центр: у момент удару лікарі приймали пологи
       
    12:47 03/12
    Гатили з артилерії півтори години: війська РФ обстріляли тролейбусне депо у Херсоні      
    12:45 03/12
    Департамент цивільного захисту ХОДА переплатив до 40% за оборонні сітки, – звіт  
     
    12:42 03/12
    3 загиблих та 3 поранених мирних жителів: наслідки російських ударів по Херсонщині. Фоторепортаж  
     
    12:38 03/12
    Володимир Миколаєнко ініціює допомогу у звільненні херсонських полонених      
    12:33 03/12
    Зібрав 2 млн гривень: 12-річний хлопець з Олешківської громади понад 3 роки волонтерить на Львівщині  
     
    12:32 03/12
    ЗСУ відбили спробу штурму армії РФ біля Антонівського мосту      
    12:30 03/12
    Четверо представників Херсонщини увійшли до списку 100 українців, які формують майбутнє      
    12:29 03/12
    “Одні повертаються, інші виїжджають”. Скільки людей залишається в мікрорайоні Корабел у Херсоні      

    14:24 02/12
    ДБР продовжує викривати колаборантів, які служили окупантам у каральних установах Херсона      
    12:29 02/12
    На війні загинули жителі Херсонщини Владислав Сальников і Віталій Золотов      
    12:28 02/12
    Звільнений з полону військовий розповів, як його допитували в херсонському СІЗО      
    12:27 02/12
    У Комишанах російський снаряд прилетів у будинок, поранена жінка      
    12:16 02/12
    Росіяни атакували рятувальників, коли ті гасили пожежу на автозаправній станції у Херсоні (фото)      
    12:03 02/12
    У листопаді в херсонському перинатальному центрі народилися восьмеро дітей      
    12:02 02/12
    Троє херсонських співробітників виправної колонії перейшли на бік окупантів, – їм заочно повідомили про підозри      
    20:03 01/12
    Кеш ігри чи МТТ: який формат гри вибрати?      
    17:06 01/12
    Как продлить жизнь туристической палатки: советы, проверенные опытом      
    16:35 01/12
    У Херсоні помер водій комунального підприємства, поранений під час російського обстрілу      
    16:32 01/12
    Кремль готує нову екологічну катастрофу в Херсоні – перехоплений бойовий наказ окупантів      
    16:31 01/12
    На Херсонщині у межах програми «єВідновлення» погодили компенсації та житлові сертифікати для понад 100 родин      
    16:29 01/12
    Херсон забезпечили броньованим авто для роботи під обстрілами      

    16:27 01/12
    Херсонський борець посів перше місце на змаганнях у Польщі      
    16:26 01/12
    Ще одному співробітнику ФСБ заочно повідомили про підозру за катування цивільних на Херсонщині      
    16:01 30/11
    Успіх без глянцю: реальні історії, що пахнуть потом, ризиком і трішки безумством      
    18:05 28/11
    “Міс Херсонська область” та її родина: як на окупованих територіях формується нова еліта
     
    18:03 28/11
    В Естонії збиратимуть кошти на реабілітацію хлопчика з Херсона      
    18:01 28/11
    Успіхи херсонських освітян: науковиця отримала грант Президента, а вчитель став переможцем національної премії      
    18:00 28/11
    Херсонська МВА розширила програму підтримки: звільнені з полону військові та їхні родини отримуватимуть по 30 тисяч гривень      
    17:58 28/11
    Окупаційній ректорці херсонського вишу повідомили про підозру у колабораціонізмі  
     
    17:55 28/11
    Херсонка, яку окупанти вбили разом з її 6-річним сином, працювала медсестрою у міській лікарні      
    17:53 28/11
    Окупанти вдарили по Херсону: у місті вибухи, мешканців попередили про перебої з подачею світла та води      
    15:38 28/11
    Анализ и экспертиза строительных материалов: особенности, задачи, оборудование      
    11:30 28/11
    Історія «Любарта»: від дфтг до бригади корпусу «Азов»  
     
    11:20 28/11
    Замість руїн — центр життя: презентували проєкт сучасної школи на Херсонщині  
     
    Все новости

    Наверх