Мене цікавить втілення проекту НАЗЯВО, а не головування в ньому - Олександр Співаковський

 

 

Друзі!

Хочу поділитися із Вами приємною новиною.

На сайті "Антикор" сьогодні була опублікована стаття "Велика #ЗРАДАдепутата БПП Олександра Співаковського!" про те, що я нібито лобіював когось на посаду Голови Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти.

Враховуючи те, що окрім назви моєї посади та ще деяких загальновідомих фактів у статті немає достовірних відомостей, вважаю за необхідне зазначити наступне.

Вважаю публікацію цієї статті щирим та непідробним визнанням моїх зусиль та зусиль нашої команди щодо запуску роботи НАЗЯВО та повалення старої системи ліцензування та акредитації.

По-перше, я дуже радію, що стаття з'явилась саме на цьому сайті. Цей сайт відомий замовним характером своїх матеріалів. На ньому розміщують інформацію, яка носить характер "чорнухи" та "зливу". Отже, ця стаття є визнанням безсилля її авторів перед невідворотністю змін у системі вищої освіти і бажанням будь-якою ціною - хоча, можливо, 3500 грн. не так вже й багато для когось?:) - зупинити шлях реформ, на якому я стояв і продовжу стояти, кому б це не подобалося.

По-друге, я дуже радію, що ця стаття з'явилась саме зараз - вже після виборів голови НАЗЯВО. Не виключаю, що якби вона була опублікована напередодні виборів, то результати виборів ще більше б засмутили прихильників "старих методів".

По-третє, я дуже радію, що "по Фрейду" замовники статті виклали усі свої страхи та занепокоєння, показавши своє вкрай вразливе становище.

Друзі, для мене є декілька принципових речей.

1. Я завжди відстоював необхідність виконання, а не інтерпретування на власний розсуд Закону України "Про вищу освіту". Є прямі норми - виконуйте! Чому так довго не запускали НАЗЯВО? Бо шукали, як би так щось віднайти, аби не виконувати Закон!
2. НАЗЯВО повинно всупереч небажання окремих осіб запустити невідворотній процес відповідальності за академічну недоброчесність. Розробка і запуск ефективного механізму боротьби із плагіатом можуть стати академічною революцією.
3. Я розумію, що бенефіціари старої системи робитимуть все можливе, щоб дискредитувати НАЗЯВО і, як наслідок, мене, оскільки я був і залишаюся безапеляційним лоббістом запуску цієї надважливої установи. 
4. Є запит суспільсва і академічної спільноти на реальні реформи. Переконаний, що тут збігаються позиції і Президента України, і Прем'єр-Міністра, і членів Уряду, які рішуче налаштовані на те, щоб цей запит реалізувати. І тут дискусій бути не може. Або ми рухаємося вперед, або продовжуємо порпатися у власній неспроможності змінити наше ж власне життя.

Слава Україні!

Олександр Співаковський,

народний депутат України

 

Вернуться назад