Нардеп Опанащенко вимагає децентралізувати владу, а не бюджети

Нардеп Опанащенко вимагає децентралізувати владу, а не бюджети «Зараз основним завданням конституційної реформи має стати саме децентралізація влади. І не треба це плутати з децентралізацією бюджетів. – наголосив народний депутат Михайло Опанащенко з трибуни Верховної Ради України. М.Опанащенко першим сформулював основну ваду реформи, яка і є причиною її несприйняття нашими громадянами.

Також М.Опанащенко застережив Уряд не робити помилок попередньої влади, яка намагалася сконцентрувати всю владу в одних руках: «Це не тільки влада в одних руках, а й відповідальність в одних руках»

«Керівника області, очільника обласної міліції мають обирати саме люди на місцях. Тоді ці керівники будуть відчувати відповідальність перед виборцями, а не призначатися вказівками «зверху». І тоді припиниться наша одвічна боротьба з корупцією. Якщо обране керівництво буде влаштовувати більше п’ятдесяти відсотків населення області, то не буде у людей обурення їх діями. Громадяни отримають право висловити недовіру або припинити повноваження обласного керівництва у разі його зловживань чи бездіяльності.

Надання людям права самостійно обирати очільників області – губернатора, голови виконкому, як би він не називався – це питання спокою в регіонах і збереження територіальної цілісності країни. Якщо кожну область буде очолювати авторитетна людина, за яку проголосували мешканці, це заспокоїть ситуацію в країні.».
, - переконаний Опанащенко.
Вернуться назад