Олександр Співаковський: Як ми сьогодні подбаємо про день завтрашній, таке майбутнє нас усіх і чекає

День сьогодні був доволі насиченим, та всі його події були приємними, націленими у майбутнє. А це завжди надихає. Зранку відбулися врочистості з нагоди рішення Ради ЄС про лібералізацію безвізового режиму для нашої країни. Те, чого так прагнули українці, те, що обіцяла одразу після Революції Гідності нова українська влада, стало відсьогодні реальністю. І це відкриває абсолютно нові можливості як для кожного з нас, так і для всієї країни.
Потім, по обіді, разом із небайдужими херсонцями, головою Херсонської ОДА Андрієм Гордєєвим долучилися до висадки дерев у Шуменському мікрорайоні, біля церкви Св.Трійці. І хоча за своє життя посадив, мабуть, вже з десяток дерев, для мене щоразу це особлива мить. Бо в цій буденній нібито процедурі є якась піднесеність. Висаджуючи дерево, ти ніби передаєш привіт у майбутнє. Хтось колись знайде під його кроною укриття від спеки чи дощу, або поласує його плодами. Звісно, в такі хвилини ця людина навряд чи згадає тих, хто саджав ці дерева. Просто розумітиме, що і до нього тут хтось жив, піклувався про цю землю. Може, і сам колись посадить кущик або дерево. Це ніби естафета наступним поколінням, до якої і ми сьогодні долучилися:))
А завершився сьогоднішній день взагалі дивовижно — у дитячому садочку №33, де відкривали суперсучасний спортивний майданчик. Кошти на нього в розмірі 260 тис.грн. надійшли з держбюджету, з фонду соціально-економічного розвитку, за що хочу щиро подякувати Уряду і особисто прем”єр-міністру Володимиру Гройсману, який завжди ставиться до питань дитинства, освіти як до найпріорітетніших. Долучилися до будівництва спортмайданчику і міська влада Херсона, і партнери з Німеччини.
Коли разом із міським головою перерізав червону стрічку, пригадалося, як 25 років тому влада розпродувала приміщення дитячих садочків. Про наслідки ніхто навіть не думав. А коли люди стали жити краще, народжуваність почала зростати, черги на місця в дитсадочках утворилися на роки вперед. Та недалекоглядна політика створила нам зараз дуже серйозну проблему по всій країні. І лише тепер, завдяки децентралізації, місцеві громади отримали кошти, які дозволять поступово її вирішити. Наприклад, дитсадку №33 минулого року з міського бюджету було виділені гроші для відкриття додаткової групи. Та все одно місць не вистачає, як розповіла нам завідувачка Агафія Ковальчук. Бо це один із найкращих дитсадків міста, тут чудовий колектив (до речі, всі — випускники ХДУ). Останні три роки садочок працює за методикою видатного німецького педагога Ф.Фрьобеля, а методичний супровід здійснює факультет дошкільної та початкової освіти ХДУ та обласна організація Фрьобельтовариства.
Однак таких дитячих садочків має стати більше. Нам потрібно дбати не лише про день сьогоднішній, а й про прийдешній. І добре, що нинішня влада (і в центрі, і на містах) абсолютно усвідомлює це, і як би не було важко, але знаходить для цього потрібні кошти. Бо як ми сьогодні подбаємо про день завтрашній, таке майбутнє нас усіх і чекає.
 
Олександр Співаковський,
народний депутат України з фракції Партії «Блок Петра Порошенка»,
перший заступник голови Комітету ВР з питань освіти та науки

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
Вернуться назад