В
У нашому місті перебувають представники фінської компанії НЕФКО, які перевіряють стан будівництва екошколи в Антонівці.
В
У Херсонському міжнародному аеропорту делегацію з Фінляндії зустріли директор навчального закладу Галина Лугова та депутат обласної ради Юрій Рожков. Антонівська школа №21 торік виграла конкурс проектів «Зелена школа» і отримала грант у розмірі 2,5 мільйонів євро на виготовлення пілотного модулю та технічну підтримку. Грантодавцем виступила компанія НЕФКО (фонд «Північна ініціатива гуманітарної підтримки та енергоефективності – Збірні переносні будинки для соціальної інфраструктури в Україні»).
Розпочалось зведення РЅРѕРІРѕРіРѕ РєРѕСЂРїСѓСЃСѓ школи 7 квітня, зараз Сѓ приміщенні тривають РІР¶Рµ оздоблювальні роботи. Фінська сторона надає модульні конструкції шкільного РєРѕСЂРїСѓСЃСѓ. РќР° даху будуть встановлені сонячні батареї. В
В
«Такий проект – єдиний Сѓ Херсоні С– РІ Україні. Будівництво «зеленої школи» дасть можливість прийняти РґРѕ навчального закладу більшу кількість дітей, С– навчить С—С… розуміти, наскільки важливо вчитися РІ екологічно чистому середовищі С– тим самим зберігати РїСЂРёСЂРѕРґРЅС– ресурси для наступних поколінь», - впевнена ініціатор проекту, директор Антонівської школи в„–21 Галина Лугова.«Зелена» школа наближена РґРѕ стандартів «зеленої» будівлі Р· урахуванням сучасних енергозберігаючих та екологічних технологій. Інженерне обладнання та енергоефективні будівельні конструкції сприятимуть раціональному використанню ресурсів С– зменшать витрати РЅР° експлуатацію приміщення. В
Сьогодні у міськвиконкомі відбулось урочисте підписання угоди між Херсонської міською радою і представниками фінської делегації про дотримання усіх процедур реалізації проекту «Пілотний модуль «Зелена школа» у м. Херсоні (смт Антонівка).
В
«Це дуже важливий проект для передмістя і для всього Херсона. Нам потрібно навчитися не просто брати кошти в іноземних компаній, а навчитись у них головному – застосовувати сучасні енергозберігаючі технології, - впевнена секретар Херсонської міської ради Олена Урсуленко. – Ми повинні вивчати досвід дружніх до нас країн, фондів, вкладати кошти в будівництво таких шкіл, інших соціальних об’єктів. З одного боку, це сприятливі умови для здоров’я і самопочуття людини, з іншого – значна економія коштів з бюджету при сплаті комунальних платежів. А в загальнодержавному сенсі дозволить нам бути енергетично незалежними».
Планується, що двоповерховий корпус Антонівської школи буде урочисто відкрито вже 1 вересня.