Держава робить певні кроки для підтримання системи підготовки педагогів, але ресурсів для школи хронічно не вистачає, - Олександр Співаковський


 

Народний депутат Олександр Співаковський взяв участь у Форумі Асоціації ректорів педагогічних університетів України, який відбувався в Національному педагогічному університеті імені М. П. Драгоманова під головуванням ректора Андрущенка Віктора Петровича. На форумі обговорили проект «Нова школа. Простір освітніх можливостей».

 

 

«Це поважне зібрання керівників педагогічних університетів сьогодні покликане якщо не вирішити, то принаймні поставити важливі питання життя педагогічної освіти і реформи української школи.
Педагогічна освіта попри всі труднощі нашого життя ніколи не втратить своєї актуальності в українському суспільстві. Часи змінюються, а постать вчителя завжди залишається ключовою в житті кожної людини. Тому педагогічний університет, який формує вчителя, завжди буде визначальним середовищем, від якого залежить майбутнє країни, її стабільність і розвиток. Місія педагогічного університету є особливою. Тому педагогічні університети потребують особливої уваги і підтримки з боку держави.
При цьому ми знаємо, що на педагогічні спеціальності часто йдуть діти з низькими результатами зовнішнього незалежного оцінювання. Контрактна форма навчання також не завжди під силу студентам педагогічних спеціальностей.
Педагогічний університет повинен акумулювати ті знання, яких набуває педагогічна спільнота на практиці. Саме в університетському середовищі відбувається осмислення і переосмислення цих знань, їх інтеграція в подальшу освітню діяльність. Через це співпраця з вчителями-практиками, а також з асоціаціями педагогів, сприяння у формуванні таких професійних асоціацій – все це може дати педагогічному університету потужні стимули для розвитку. Комітет з питань науки і освіти Верховної Ради України і я особисто, як народний депутат, готовий зробити все можливе для забезпечення необхідних умов розвитку педагогічних університетів. Перш за все, будь-які пропозиції щодо зміцнення університетської автономії, усунення адміністративних перешкод для міжнародних контактів у сфері педагогічної науки та освіти будуть нами підтриман
і», - сказав у своєму виступі Олександдр Співаковський, народний депутат України, перший заступник голови Комітету ВРУ з питань науки і освіти.


Детальніше тут.

 

 

Вернуться назад