Територія свята й української мови

Територія свята й української мовиНа початку нового театрального сезону директор та художній керівник херсонського драмтеатру імені Куліша Олександр Книга зібрав прес-конференцію. І повідомив, що, незважаючи на складну ситуацію в країні, театр був і є територією свята.

І свого слова він дотримується. Перед новим роком глядачів порадували декількома прем’єрами абсолютно різних жанрів.
Свята закінчуються, але театр не збирається розслаблятись. Отже, починайте рахувати!

Наприклад, уже 27 та 29 січня херсонці побачать чергову прем’єру від режисера Сергія Павлюка “Не плачте за мною ніколи…” Це спільний проект Херсона та київського театру імені Франка. У головній ролі – народна артистка України Лариса Кадирова. І гратимуть її у новому місці – сцені на сцені! Інтригує?
А вже на початку лютого актор Сергій Михайловський зробить глядачів щасливими. І сам стане таким. Бо його прем’єрна моновистава називається “Get happу” (тобто “Стати щасливим”).

Наступний сюрприз драмтеатр підготував до Дня всіх закоханих. Глядачів 14,15 та 16 лютого віднесе у світ музики “На хвилях кохання”.

Окрім цього, 16 лютого театр запрошує херсонських дівчат на кастинг четвертого щорічного конкурсу краси і таланту “Міс Мельпомена”. Про нове обличчя міжнародного театрального фестивалю дізнаємося вже у квітні. До речі, цьогоріч фінал конкурсу, скоріш за все, переїде на велику сцену і перетвориться на справжнє велике шоу.

Херсонський театр імені Миколи Куліша збирається підкоряти Португалію. Артисти почнуть гастролі з міста Брага. Туди їх запросив директор місцевого театру Руі Мадейра, який уже декілька разів приїздив до Херсона на “Мельпомену Таврії”. Триватимуть гастролі з 17 по 25 лютого.

– Ми хочемо розказати про нашу країну, про Херсонщину. Оскільки везти повноцінну виставу складно, ми зробили музичну програму “Співоча Україна”. Хтозна, можливо колись ми і океан перепливемо, може, на самому кораблі щось зіграємо. Ідей і планів у нас багато, – розповів директор театру.

Наступний сюрприз буде для прекрасної половини людства. До Міжнародного жіночого дня театр підготував концертну програму “Закоханий в твоє ім’я”.
А міжнародний день театру артисти разом із глядачами відзначать французькою комедією “Се Ля Ві”.

– Обов’язково будемо святкувати Масляну. Також хочеться трохи пошуміти у місті, нагадати херсонцям та гостям міста, що в Херсоні є театр, – розповів Олександр Книга.

Торік театр отримав нові крісла. Цього року обновок може побільшати. Принаймні у бюджеті заклали 10 мільйонів гривень на капітальний ремонт будівлі театру.

До речі, театр розпочав цікаву акцію. І проголосив себе територією української мови.

Ми в роботі намагаємося спілкуватись державною мовою. Комусь важко, але треба ж вчитися. Також будемо намагатись збільшувати кількість українських вистав, – пообіцяв директор театру. Кількість планів та ідей просто вражає. Але, виявляється, це ще далеко не усі сюрпризи! Але отримувати їх херсонці будуть поступово.

Олена Піменова, "Вгору"
Вернуться назад