Зцілення за допомогою собак. Як переселенка з Херсонщини стала грумеркою та каністерапевткою в Одесі

Оксана Камишна з окупованої Нової Каховки на Херсонщині виїжджала з родиною та собаками. Зараз вони проживають в Одесі, а домашні улюбленці дають Оксані змогу допомагати дітям каністерапією, вчитися взаємодіяти з тваринами. На грантові кошти жінка відкрила грумерський кабінет. Та мріє про власний каністерапевтичний центр.

До повномасштабного вторгнення Оксана разом з родиною мешкала у Новій Каховці — місті на березі Дніпра на Херсонщині. Працювала у закладі дошкільної освіти, в інклюзивно-ресурсному центрі, і займалась каністерапією.
До повномасштабного вторгнення Оксана Камишна працювала в дошкільному навчальному закладі. Суспільне Херсон/Фото надала Оксана Камишна

"Життя мене повністю влаштовувало і було збудоване для того, щоб жити щасливо. У мене була моя улюблена робота. Ми за допомогою каністерапевтичного впливу надавали діткам допомогу. Моя основна мета була — навчити дітей правил поводження з тваринами", — розповідає Оксана.
Що таке каністерапія? Назва терапії походить від латинського слова «canis», що й означає «собака». Це новий абсолютно для України метод реабілітації за допомогою спеціально навчених і відібраних собак. Суспільне Херсон/Фото надала Оксана Камишна

Зараз жінка працює в Одесі грумером. Каже, як фахівець інклюзивно-ресурсного центру Новокаховської міської ради онлайн надає допомогу дітям в навчанні та з питань соціалізації.

"Багато дітей нашої міської громади виїхали за кордон. Там хтось адаптується, хтось ні. Для них це дуже важко, але ми онлайн працюємо з кожною дитинкою", — говорить жінка.
Робота з дітьми з допомогою собак. Суспільне Херсон/Фото надала Оксана Камишна

Розповідає, про те, що почалося повномасштабне вторгнення, зрозуміли, коли о п’ятій ранку у місті армія РФ обстріляла військову частину. До дванадцятої години дня росіяни вже повісили свій прапор на Каховську ГЕС.

"З того часу почалася метушня, я думала, це ненадовго. І виїздила я, думаючи, що через місяць повернуся додому. Але коли у своєму місті ти можеш бути в небезпеці й не знаєш, що тебе чекає. Одного разу ми йшли гуляти з собаками, приїжджала машина, висипалися військові, незрозумілої національності з автоматами. Ми розуміли, що вони дивляться в спину з націленим автоматом. І що там буде далі, ми не знали", — згадує Оксана.

Через деякий час родина прийняла рішення про виїзд з окупованого міста.
З окупованої Нової Каховки виїжджали з родиною та собаками. Суспільне Херсон/Фото надала Оксана Камишна

Приїхали до Одеси, де проживала донька Оксани. Небайдужі люди допомогли влаштуватися працювати грумером. Згодом вона пройшла навчання та написала грантовий проєкт.

"Мені було цікаво. Я виграла один маленький грантовий проєкт в благодійному фонді "Бути успішним". Закупила інструменти для грумерського обладнання. Далі — проєкт в благодійному фонді "Карітас". На отримані грантові кошти придбала обладнання й оснащення для грумерського кабінету. І зараз я працюю грумером", — розповідає жінка.
Оксана Камишна. Суспільне Херсон/Суспільне Херсон

"Вже третій рік десь в глибині душі все ж таки хочеться додому. Одеса — приємне місце. Хочу відкрити в Одесі каністерапевтичний центр, щоб була можливість навчати нашу молодь, наших дітей правилам поводження з тваринами", - каже Оксана Камишна.

Оксана каже, що хоче розвиватися далі та навчитися активно працювати в соціальних мережах. Роботу з дітьми планує продовжувати.

"Хочу відкрити в Одесі каністерапевтичний центр, щоб була можливість навчати нашу молодь, наших дітей правил поводження з тваринами. Поєднати все разом було дуже добре, бо педагогічний досвід і грумерська діяльність дає можливість це зробити", — ділиться своїми мріями новокаховчанка.
Оксана Камишна зі своїми собаками, весна 2025 року. Суспільне Херсон/Суспільне Херсон

За її словами, каністерапія – це терапія для полегшення емоційного стану. З дітьми вже навчилися працювати, з дітьми ВПО працювали в Одесі. Зараз навчаються працювати з військовими. Оксана розповідає, що військові, які на реабілітації, не завжди хочуть спілкуватися з психологами. Але через спілкування з собаками можна їм допомогти. Наразі вона продовжує навчатися, проходить багато тренінгів.
Каністерапія – це терапія для полегшення емоційного стану. Оксана Камишна продовжує навчатися, проходить тренінги. Суспільне Херсон/Фото надала Оксана Камишна
В 
Суспільне Херсон
Вернуться назад