Яке сьогодні, 26 березня, свято в Україні: що святкують

Яке сьогодні, 26 березня, свято в Україні: що святкують
Сьогодні, 26 березня, в Україні святкують День Національної гвардії України. До Нового року залишилося 280 днів.
26 березня 2025 року — середа. 1127-й день війни в Україні.

26 березня — яке церковне свято, про що обов'язково потрібно помолитися архангелу Гавриїлу

Сьогодні, 26 березня, в православному календарі день пам’яті собор архангела Гавриїла. Свято Собору Архангела Гавриїла є частиною церковної традиції, яка прославляє ангелів і їх роль у спасінні людей. Архангел Гавриїл був особливо важливою фігурою, оскільки він виконував різні послання від Бога, зокрема сповістив Діві Марії про народження Ісуса Христа (свято Благовіщення). Свято це символізує вшанування всієї небесної воїнства, а також наголошує на величі і місії архангела Гавриїла.
26 березня — яке церковне свято, про що обов'язково потрібно помолитися архангелу Гавриїлу
Архангел Гавриїл є одним із головних ангелів, що виконує посланницькі функції, сповіщаючи людині важливі повідомлення від Бога. Гавриїл був ангелом, який сповістив Діві Марії, що вона стане матір'ю Спасителя, Ісуса Христа, в одному з найважливіших моментів християнської історії — в день Благовіщення. Його ім'я в перекладі з грецької означає "Сила Божа", що також вказує на його важливу роль як божественного посланця і захисника людей.

Прикмети 26 березня

  • Якщо РЅР° Архангела Гавриїла Р№РґРµ СЃРЅС–Рі — весна Р±СѓРґРµ холодною, Р· РїС–Р·РЅС–РјРё заморозками С– дощами.
  • Вранці СЏСЃРЅР° РїРѕРіРѕРґР° — РЅР° РґРѕР±СЂРёР№ урожай хліба та хорошу РїРѕРіРѕРґСѓ влітку.
  • Якщо РІ цей день сильний вітер — це знак того, що весна Р±СѓРґРµ неспокійною С– може бути багато Р±СѓСЂ та штормів.

Народні прикмети 26 березня / © Unsplash

Що сьогодні не можна робити

Церква зазвичай рекомендує уникати важкої фізичної праці та повсякденних турбот у святковий день. Віряни мають присвятити цей день молитвам і церковним обрядами. Свято Собору Архангела Гавриїла не є святом мирських розваг. Тому гучні святкування, вечірки або інші світські розваги є неприпустимими в цей день. Це час для молитви і внутрішнього спокою, а не для шумних святкувань.

Що можна робити сьогодні

В православних храмах цього дня проводяться особливі богослужіння, на яких віруючі моляться архангелу Гавриїлу за заступництво і допомогу в справах духовного розвитку та очищення. Під час богослужінь читаються молитви, що закликають архангела як посланця Божого, який допомагає людям в складних ситуаціях. Цього дня віряни звертаються до архангела за допомогою в важких ситуаціях, за захистом від злих сил і для благословення в усіх справах.

Хто святкує день ангела 26 березня

26 березня 2025 року привітайте з іменинами Василя, Гаврила, Степана, Аллу, Ганну, Ларису.

Василь — давньогрецьке походження, означає "цар". В дитинстві добрий, врівноважений. В дорослому віці стає спокійним, щирим, щедрим.

Гаврило — давньоєврейське ім'я, перекладається як "Бог — моя сила". В дитинстві твердий, енергійний. В дорослому віці стає амбітним, комунікабельним.

Степан — давньогрецьке коріння, тлумачиться як "вінець". В дитинстві добрий, але неемоційний. В дорослому віці стає серйозним, працьовитим.

Алла — давньогрецьке походження (за однією з версій), означає "ще одна жінка". В дитинстві тверда, впевнена в собі. В дорослому віці стає впертою, самолюбною.

Ганна — давньоєврейське ім'я, перекладається як "блага". В дитинстві спокійна, добродушна. В дорослому віці стає цілеспрямованою, доброю, дружелюбною.

Лариса — латинське коріння, тлумачиться як "чайка". В дитинстві ясркава, емоційна. В дорослому віці стає відповідальною, працездатною.

Пам’ятні дати 26 березня

Календар важливих подій в Україні та світі за 26 березня:
  • 590 СЂС–Рє — імператор Маврикій оголосив СЃРІРѕРіРѕ СЃРёРЅР° Феодосія співімператором Візантійської імперії;
  • 1027 СЂС–Рє — Папа Іван XIX коронував Конрада II імператором Священної Р РёРјСЃСЊРєРѕС— імперії;
  • 1636 СЂС–Рє — було засновано Утрехтський університет;
  • 1812 СЂС–Рє — землетрус зруйнував Каракас, столицю Венесуели;
  • 1826 СЂС–Рє — композитор Шуберт РїСЂРѕРІС–РІ СЃРІС–Р№ єдиний публічний концерт;
  • 1830 СЂС–Рє — Сѓ Пальмірі (штат РќСЊСЋ-Йорк) почався продаж РљРЅРёРіРё РњРѕСЂРјРѕРЅР° — священного тексту Церкви Ісуса Христа Святих останніх РґРЅС–РІ;
  • 1845 СЂС–Рє — Сѓ РЎРЁРђ Р±СѓРІ запатентований медичний пластир;
  • 1881 СЂС–Рє — Р СѓРјСѓРЅС–СЏ проголосила себе королівством;
  • 1904 СЂС–Рє — Сѓ Львові завершили будівництво РЅРѕРІРѕРіРѕ залізничного вокзалу;
  • 1917 СЂС–Рє — Михайло Грушевський повернувся РґРѕ Києва Р· заслання, РґРµ Р№РѕРіРѕ вітали піднятим СЃРёРЅСЊРѕ-жовтим прапором;
  • 1920 СЂС–Рє — Латвія визнала незалежність Української Народної Республіки та С—С— СѓСЂСЏРґ;
  • 1945 СЂС–Рє — завершилася битва Р·Р° Іодзіму;
  • 1956 СЂС–Рє — було підписано СѓРіРѕРґСѓ РїСЂРѕ створення РћР±'єднаного інституту ядерних досліджень Сѓ Дубні;
  • 1971 СЂС–Рє — РЎС…С–РґРЅРёР№ Пакистан оголосив незалежність РІС–Рґ Пакистану, утворивши державу Бангладеш, С– розпочав РІС–Р№РЅСѓ Р·Р° СЃРІРѕСЋ незалежність;
  • 1979 СЂС–Рє — прем'єр-міністр Ізраїлю Менахем Бегін, президент Єгипту Анвар Садат та президент РЎРЁРђ Джиммі Картер підписали РјРёСЂРЅСѓ СѓРіРѕРґСѓ РјС–Р¶ Єгиптом С– Ізраїлем;
  • 1992 СЂС–Рє — Верховна Рада України ухвалила закон "РџСЂРѕ внутрішні РІС–Р№СЃСЊРєР° Міністерства внутрішніх справ України", СЏРєРёР№ визначає цей день СЏРє День внутрішніх РІС–Р№СЃСЊРє РњР’РЎ України;
  • 1995 СЂС–Рє — Сѓ семи країнах ЄС набули чинності Шенгенські СѓРіРѕРґРё, що скасували РІС–Р·РѕРІРёР№ контроль РЅР° кордонах;
  • 1999 СЂС–Рє — макровірус Мелісса почав розповсюджуватися через електронну пошту, завдавши шкоди РЅР° понад 80 мільйонів доларів.
  • 2006 СЂС–Рє — РІ Україні відбулися чергові парламентські РІРёР±РѕСЂРё;
  • 2008 СЂС–Рє — Сѓ РќРѕРІС–Р№ Шотландії, Канада, відбулася акція РЅР° підтримку людей, С…РІРѕСЂРёС… РЅР° епілепсію, що отримала назву "Фіолетовий день".

Яке сьогодні свято в Україні і світі 

26 березня святкують День Національної гвардії України / © ТСН.ua
26 березня в Україні і світі святкують День свободи документів. Це міжнародне свято, яке святкують останньої середи березня. Його мета — підвищити обізнаність щодо важливості відкритих форматів документів і їх використання для забезпечення доступу до інформації та збереження даних на майбутнє. Свято було засноване 2008 року спільнотою, яка підтримує відкриті стандарти та технології. Основна ідея цього дня — довести, що користувачі повинні мати можливість працювати з документами без прив'язки до конкретних програм чи закритих форматів, які можуть бути недоступними для інших. З нагоди цього дня проводяться різні заходи: конференції, семінари, презентації, а також інформаційні кампанії, що пропагують використання відкритих стандартів. Зокрема, до таких форматів належать OpenDocument, PDF/A та інші.

Також 26 березня Цілий день для цільного зерна. Його основна мета — звернути увагу людей на користь продуктів із цільного зерна для їхнього здоров’я. Цільнозернові продукти зберігають усі компоненти зерна: висівки, зародок і ендосперм, що робить їх багатими на клітковину, вітаміни, мінерали та антиоксиданти. Вони покращують травлення, допомагають контролювати рівень цукру і холестерину, підтримують нормальну вагу. Цей день часто святкують через різноманітні заходи, такі як семінари, кулінарні майстер-класи та інформаційні кампанії, які навчають людей, як замінити оброблені продукти на цільнозернові для покращення харчування та загального самопочуття.

А ще 26 березня Всесвітній день математики. Математика є основою для багатьох сучасних досягнень, і цей день покликаний зробити її більш доступною і цікавою для різних людей. В цей день проводять конкурси, лекції та семінари, на яких обговорюють математичні досягнення та їхнє використання в реальному світі.

26 березня святкують День Національної гвардії України. Національна гвардія відіграє ключову роль у різних надзвичайних ситуаціях, забезпечуючи стабільність і порядок. Створена 1991 року, Національна гвардія України з часом стала важливою складовою частиною оборонної та безпекової системи країни. Вона активно бере участь у боротьбі з організованою злочинністю, тероризмом і незаконним обігом зброї, а також допомагає в миротворчих операціях і у разі внутрішніх конфліктів. Цей день святкують урочистими заходами, нагородженнями, а також вшануванням військовослужбовців за їхню відданість справі і професіоналізм. Важливим аспектом свята є підвищення обізнаності суспільства про роль Національної гвардії в забезпеченні безпеки країни.

Також 26 березня Фіолетовий день (або День хворих на епілепсію). Має на меті підвищити обізнаність про епілепсію, зменшити стигму та дискримінацію людей, які страждають від цього захворювання, а також покращити їхні умови життя та захистити їхні права.
Епілепсія — це неврологічне захворювання, що проявляється повторюваними судомами. Близько 50 мільйонів людей у світі мають цю хворобу, і незважаючи на її поширеність, багато хто стикається з непорозумінням і соціальними бар'єрами через недостатню поінформованість або неправильні уявлення про епілепсію. Фіолетовий день був створений для того, щоб привернути увагу до цих проблем і поліпшити розуміння епілепсії в суспільстві. В цей день проводяться різноманітні акції, освітні заходи, а також збір коштів на дослідження та допомогу людям з цією хворобою.

Фіолетовий колір був обраний як символ епілепсії, і в цей день люди по всьому світу носять фіолетовий одяг або аксесуари, щоб висловити підтримку хворим на епілепсію та привернути увагу до цієї важливої проблеми.

РўРЎРќ
Вернуться назад