
Україні вже з понеділка, 24 березня, завершують опалювальний сезон.
Про катастрофічно низький рівень запасу газу у сховищах повідомила ексміністерка енергетики Ольга Буславець у своєму Facebook.
Причому, як зазначає авторка публікації, до вказаного нею обсягу газу входить 4,1 млрд кубометрів газу довготривалого зберігання, який, у тому числі, знаходиться і в сховищах на окупованій території. Крім того, до цієї загальної цифри увійшли 0,6 млрд кубометрів активного газу довготривалого зберігання, що був переведений до категорії "буферний газ", та ще 0,05 млрд кубометрів газу, який є власністю нерезидентів.
Як зазначає Ольга Буславець, на тижні, що минув, добове споживання було вищим, ніж попереднього тижня, через низьку температуру повітря. Так, минулого тижня Україна споживала за добу в середньому 80-90 млн кубометрів блакитного палива. Приблизно половину від цього обсягу доводилось брати з підземних сховищ, і ще до 7 млн кубометрів наша країна щодоби імпортувала.
При цьому в Європі наразі газом заповнені лише 34% сховищ. А загалом сумарний запас газу в тамтешніх газосховищах на цю пору становить 36,9 млрд кубометрів.
"Це нижче середнього за останні 5 років на 24%, та нижче рівня минулого року на 43%, або на 27,0 млрд куб. м", - зауважила Буславець.
РђР±Рё поповнити підземні сховища С– створити РґРѕ наступної Р·РёРјРё необхідний запас газу, Україні доведеться Р· квітня РїРѕ жовтень поточного СЂРѕРєСѓ імпортувати щонайменше 4 млрд кубометрів газу. Р—Р° ціною це становитиме понад 2 млрд доларів. РЈ Нафтогазу таких грошей немає С– РЅРµ очікується. Через це доведеться залучати кошти іноземних партнерів або брати кредит. РўР° РІ Р±СѓРґСЊ-СЏРєРѕРјСѓ випадку так СЃСѓРјСѓ доведеться знайти, оскільки газу власного видобутку Україні РЅР° Р·РёРјСѓ РЅРµ вистачить.В
Today