
Святий Миколай приходить до дітей з усього світу та приносить їм бажані подарунки. Проте кожна країна має свої традиції.
Україна
Відзначати День Святого Миколая 6 РіСЂСѓРґРЅСЏ РІ Україні почали РЅРµ так давно, адже РґРѕ цього малюки чекали подарунків 19 РіСЂСѓРґРЅСЏ. Українські діти отримували іграшки та солодощі РїС–Рґ подушку. РќРёРЅС– Р¶ шкільні вистави та відкриття ялинок намагаються приурочити РґРѕ цієї дати.В
Польща та святий Міклоша
РќР° честь святого Миколая (Міклоші) – Сѓ цій країні проходить церковна служба 5 та 6 РіСЂСѓРґРЅСЏ. РљСЂС–Рј того, Сѓ ці РґРЅС– збирають гроші РЅР° благодійність. Діти отримують невеликі подаруночки Сѓ білі панчохи. Зокрема, це РјРѕР¶Рµ бути солодощі, прикраси, іграшки, Р° РґСѓР¶Рµ слухняні хлопчики та дівчата отримують монети.В
Шкарпетки над каміном у Німеччині
Діти Німеччини отримують свої подарунки у спеціальні черевички або шкарпетки. Зазвичай їх підвішують до каміна або ставлять біля ліжка. Для малюків, які не навчилися ходити, іграшки вкладають у пінетки. А от для неслухняних дітлахів кладуть різки та вуглики, щоб нагадати про важливість бути слухняними та гарно поводитися. Водночас, до німецьких школярів може навідатися Крампус, який зовсім не проти вкрасти мішок з подарунками.

Італія та фея Бефані
Зазвичай ця чарівниця приносить подарунки у переддень Різдва, але на неї також чекають і у День Святого Миколая. Вважається, що напередодні свята вона підглядає за поведінкою дітей та вирішує, хто заслуговує на іграшки та солодощі, а хто отимає різку. Для цієї казкової героїні залишають зазвичай панетоне або італійську фокаччу. В південних країнах це можуть бути фрукти й шоколадний мус.
Албанія та Бабадімрі
У цій країні Святого Миколая кличуть Бабадімрі. Напередодні 6 грудня у домівках запалюють свічки та йдуть на вечірню службу до церкви. Після того уся родина долучається до пізньої вечері. У цей час усі присутні вітають один одного зі святом, дарують подарунки, цілують тричі у щоку та бажають допомоги від Святого Миколая у новому році.

Франція
Для Святого Миколая діти готують смачне печиво, аби пригостити його. У різних регіонах його називають Пʼєр Ноель. А в деяких регіонах влаштовують масові гуляння та урочисту процесію, адже святий вважається покровителем міста. Водночас, поруч з Миколаєм завжди йде привид з різками, якими карають неслухняних дітей.
Нідерланди та деревʼяні черевики
Діти цієї країни ставлять кломпи (чудернацьке взуття) РЅР° СЃРІРѕС— РїС–РґРІС–РєРѕРЅРЅСЏ, вкладаючи всередину гроші або сувенірний гульден (колекційні монети). Таким чином РІРѕРЅРё вшановують традиції та історію країни та згадують РїСЂРѕ Р±С–РґРЅРёС… людей. Зранку РІСЃС– гроші віддають РЅР° благодійність.В
Дехто може вкласти у черевички трохи сіна для помічника коня Святого Миколая, на який він пересідає після того, як перепливе тепле море з Іспанії. Серед традиційних подарунків для дітей – поросятка з марципана, шоколадні фігурки, вершкові льодяники тощо.

Швеція та Норвегія
У країнах Скандинавії Святого Миколая знають як покровителя моряків. Тож у цей день влаштовують масові гуляння з ушануванням памʼяті великих моряків та мандрівників. За традицією, святий прибуває до берегу у яскравому човні, а потім читає молитву разом з усіма, хто працює в морі. Для того, щоб отримати подарунок, діти вішають на камін панчохи та ставлять презент для оленів на підвіконня.
ФінляндіяВ
Діти цієї країни вішають панчохи РЅР° камін або очікують, що подарунок зʼявиться РЅР° РїС–РґРІС–РєРѕРЅРЅС–. Проте хлопці та дівчата можуть підготувати щось для Святого, СЏРє-то гребінець для Р±РѕСЂРѕРґРё чи РґР·РІС–РЅРѕРє для оленя. Більш того, РґРѕ подарунку для Миколая дітлахи можуть додати листа Санта Класусу.В
OBOZ.UA