
Про це Айше Куртамет розповіла виданню ZMINA.
"Етап розпочався набагато пізніше, ніж ми очікували. Аппаз вибув з російської вʼязниці “Владимирський централ” 23 листопада до Нижнього Новгорода. У яку колонію – поки невідомо, сподіваюсь, що згодом мене повідомлять. Син почуває себе не дуже добре. Йому тривожно, бо не знає куди і як далеко його завезуть. Але є надія на свободу через обмін”, – розповіла Куртамет.
Р—Р° словами жінки, справу Аппаза має ще розглянути верховний СЃСѓРґ Р Р¤.В
Аппазу Куртамету 22 роки. До повномасштабної війни він працював в ІТ-компанії, а також був викладачем кримськотатарської мови в Кримськотатарському культурному центрі в Одесі. Окупанти незаконно затримали Аппаза в липні 2022 року в селищі Новоолексіївка Херсонської області.
“Він провідував родинний будинок, наводив там лад, щоб заселити його та передати в надійні руки, але не встиг. Згодом у нього заселилися працівники окупаційної поліції”, – каже Айше.
Відтоді зв’язок С–Р· хлопцем обірвався. Р С–РґРЅС– кілька місяців РЅРµ знали, РґРµ РІС–РЅ, аж РїРѕРєРё Аппаз РЅРµ зателефонував матері С–Р· СІЗО РІ тимчасово окупованому Сімферополі.В
РЈ квітні 2023 СЂРѕРєСѓ окупаційний СЃСѓРґ Сѓ Сімферополі засудив юнака РґРѕ семи СЂРѕРєС–РІ колонії Р·Р° звинуваченням Сѓ “фінансуванні тероризму” (С‡. 1 СЃС‚. 208 РљРљ Р Р¤). Р—Р° версією окупантів, Куртамет начебто причетний РґРѕ фінансування українського добровольчого батальйону.В
Нагадаємо, що батька Аппаза 58-річного Халіла Куртамета незаконно створений Росією “Генічеський районний суд” засудив до восьми років ув’язнення за нібито участь у “кримськотатарському добровольчому батальйоні імені Номана Челебіджихана”.