
Про це повідомила пресслужба поліції Херсонської області.
Чоловік виконав всі вказівки, після чого шахраї зняли з рахунку жертви 14500 гривень.
SMS-повідомлення про виграш у 200 тисяч гривень надійшло на телефон 28-річній жительці Херсона, яка тимчасово проживає у Польщі.
Також Сѓ повідомлені було посилання, Р·Р° СЏРєРёРј потрібно було перейти, щоб оформити СЃРІС–Р№ «виграш». Р–С–РЅРєР° перейшла Р·Р° посиланням та надала дані своєї картки. Після чого Р· С—С— банківського рахунку шахраї зняли 41000 гривень.В
Ще однією жертвою шахраїв стала мешканка обласного центру. Вона втратила гроші під час покупки мобільного телефону через телеграм-канал. Жінка замовила гаджет та переказала 26800 гривень на картку нібито продавця. Після переказу коштів шахраї заблокували телеграм-канал та перестали виходити на зв’язок. Телефон та гроші жінка так і не отримала.
За усіма фактами працівники поліції розпочали провадження за ст. 190 «Шахрайство» Кримінального кодексу України.
Поліція вкотре нагадує основні правила, дотримання яких не дозволить шахраям ввести вас в оману:
- якщо ви самі не брали учаcті у акціях та розіграшах – ігноруйте повідомлення про «виграш»;
- ніколи не перераховуйте гроші за товар наперед, а обирайте післясплату, якщо не впевнені у чесності покупця або продавця. Не переходьте за сумнівними посиланнями для здійснення оплати товару;
- якщо вам телефонують нібито з банку і повідомляють про проблеми з рахунком, необхідність оформити новий, про стороннє втручання у ваш особистий кабінет, одразу кладіть слухавку і самі звертайтесь до банку за номером, що зазначений на звороті вашої платіжної картки.
Не розголошуйте нікому дані своїх банківських карток: пін-коду, СVV-коду, строку дії карти, паролі з SMS-повідомлень;